Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör Laneti

A+A-

Allah’ın laneti terörü destekleyen, icra eden, engelleyecek imkânı varken engellemeyen herkesin üzerine olsun. Elinde duadan başka silahı olmayan vatandaşlar olarak aynı duayı ediyor, hep birlikte âmin diyoruz.

*

Sorunları çözmek için vatandaşın verdiği oyu alıp iktidar olanlar ile vatandaşın verdiği vergiden maaşını alıp makamlara oturanlar da duaya sığınıyorsa ne yapacağız? Elbette dua herkesin hakkıdır ama “Ettiği duanın gerçekleşmesi için imkânı olduğu halde harekete geçmeyen, gerekeni yapmayan din tüccarıdır, istismarcıdır” demiş büyüklerimiz.

*

Seçimden seçime oy kullanmaktan başka bir imkânı olmayan bizlere düşen, elimizden geldiğince dua edip, samimiyetine inandığımız dualara âmin demek ve ettiğimiz duaların kabul olması için tekrar kandırılmamızı önleyecek, kandırılan yöneticilerimizin hatalarından doğacak zararları azaltmaya yarayacak gerçeklerin farkına varmaya çalışmak, gerçekleri anlatmak için konuşmaktan fazlası değildir.  

*
Düşmanı suçlamayı bırakıp, düşmanın bize bunca zararı verebilecek imkanı nasıl bulduğunu, bizim hangi hata ve kusurlarımızdan güç aldığını sorgulamak, kusurlarımızdan kurtulmak için bilmeliyiz ki; -Kurtuluş savaşımızı küçük göstermeye çalışan, zaferlerimizi, şehitliklerimizi sembolik şeylermiş gibi anlatan yalancı tarihçiler, -Arap’ın geleneğini, adetini İslâm diye anlatan dindar görünümlü dini dar, zihni dar paralel dinciler, ilimsiz âlimler, -Türk Bayrağı’nın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin adını değiştirmeyi demokratik bir öneri gibi konuşan ajan yazarlar, bilgisiz fikirbazlar, -Terörle mücadele ederken hayatını kaybeden Mehmetçiğin şehitliğini dün tartışmaya açan ama bugün yoldan geçerken ölenleri şehit ilan eden kaypaklar, -Bilimsel, akılcı eğitim ile gençliği düşünmeye ve hakikati anlamaya teşvik etmek yerine tarikatları, sahte hocaları takip etmeye teşvik edenler, -Müslüman ve ümmetçi görüntüsünde konuşan ama milletimizi kendi zaferine, kendi başarısına, kendi kendine, devletine düşman edip zihnen milliyetsizleştirmeye çalışanlar, -Milletimizi Sağ-Sol, Türk-Kürt, Sünni-Alevi veya sair etnik gurup tanımlamaları ile ayrıştıran söylemleri üretenler, -Laikliği dinsizlik gibi uygulamaya çalışanlar ile laikliği dinsizlik gibi uygulayanlara itiraz etmek yerine, laikliğe itiraz edenler, -Milliyetçiliği ırkçılık gibi anlatanlar, -Milletin hakimiyetini şirkmiş gibi gösterip yerine Allah’ın hakimiyetini getireceğini anlatan ve kendisini de Allah’ın temsilcisi yapmaya çalışan meczuplar, -Demokrasiyi, Cumhuriyeti, Atatürk'ü sevmemeyi bir iman meselesi gibi gösteren sahte hocalar, sahte şeyhler, -Silahlı-silahsız terörü icra eden, destek olan, ortam hazırlayan ve engellemeyen herkes AYNI DÜŞMAN ODAKLARIN HİZMETİNDEDİR.
*

Bu odaklar, Osmanlı’yı yok ettikleri halde Türklerin yeni bir devlet kurarak varlığını devam ettirmesini hazmedemeyenlerin ta kendisidir ve düşmanlıklarını dört koldan sürdürmektedir.

*

Mevcut şartlarda Demokrasi, Cumhuriyet veya Atatürk düşmanlığı, ister İslâmi ister İslâm dışı görünsün özünde Türk düşmanlığından başka bir şey değildir. Türk düşmanlığı ise aslında İslâm düşmanlığının ta kendisidir ve malum odakların planları ile milletimizi ayrıştırıp birbirine düşürmeyi, vatanımızı bölmeyi hedeflemiştir

*
İslam’ın bazen kalkanı, bazen kılıcı olarak hizmet eden ve İslam için en çok şehidi verme şerefine ulaşan Türk milletine kimler, niçin düşman olurlar? Düşmanın İslamcı görüntüsüne kimler kanar? Hoşumuza giden hikâyelerine ve hitabetlerine kanıp peşine düştüğümüz hainlerin bizi götüreceği yer neresidir? Buna uyurken cevap verebilir miyiz?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.