1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Terörü Besleyenler Terörden Besleniyor
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Terörü Besleyenler Terörden Besleniyor

A+A-

Terörü besleyenler terörden besleniyorlar bu yüzden de abiler istemediği sürece terör bitmez, bitemez, bitirmezler…Ülkemizde yıllardır süre gelen terör belası bizim gibi birçok ülkenin de korkulu rüyası… Dahası sadece birçok ülkenin değil aslında dünyanın baş belası... Peki, böyle olunca dünya terörle neden başa çıkamıyor? Aslında başa çıkamıyor değil çıkmak istemiyor. Eğer ki, terörü üretenler önlemek isteseler terörün hayat bulma imkân ve ihtimali olmaz olamaz. Bunu herkes biliyor ama herkes gerektiği gibi dile getiremiyor, getirmiyor, getirttirmiyorlar.Türkiye’de bir zamanlar sağ-sol çatışması vardı, Asala denilen Ermeni kaynaklı bir örgüt vardı derken sonradan karşımıza PKK çıktı.

***

PKK’nın yan kolları oluşturuldu, PYD denildi, YPG denildi derken Suriye’deki karışıklık ortaya çıktı ve burada bir de DEAŞ boy gösterdi. Değişik ülkelerde değişik isimler adı altında birçok terör örgütü var. İRA’dan TALİBAN’a, KIZIL TUGAYLAR’dan EL-KAİDE’ye ismi saymakla bitmeyen bir sürü örgüt değişik ülkelerde faaliyet gösteriyorlar. İşte anlatmaya çalıştığım ya da anlamaya çalıştığım olayın düğüm noktası burada… Bu terör örgütleri neyi amaçlıyor veya neden ortaya çıkıyor? Bunları kim ortaya atıyor ya da kim besliyor? Bu örgütlenmeler ülkelere ya da insanlığa veya dünyaya yahut da belli bir kesime kime ne fayda sağlıyor? Bu soruların tamamına verilecek bir tek cevap 3 harften oluşan bir kelime kocaman bir HİÇ… 

***

Bu örgütlerin ne amaçları var ne de hedefleri… Bunların sadece hizmet ettikleri belli yerler kazandırdıkları belli mahfiller var. Bunların oluşumunu sağlayanlar da bunlar olmasa örgütler silahı nereden temin edecekler geliri kimden sağlayacaklar ve dahası ayakta nasıl kalacaklar? İşte bu gerçekler açıklanmadıkça terör konusunda sadece havanda su döveriz. Çünkü abiler öyle istiyor. Abiler istemedikten sonra da terör denen bela hiçbir zaman ve hiçbir şekilde bitmez, bitemez. Çünkü terörü besleyenler terörden besleniyorlar. Bu konuda çeşitli alanlarda gezen basit bir fotoğrafı paylaşarak yorumu takdirlerinize sunuyorum.

 

aaaaaaaaaaaaaaa.png

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.