1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Tüm İhanetlerin Sebebi Ayrılıklar mı?
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Tüm İhanetlerin Sebebi Ayrılıklar mı?

A+A-

Herkesin elinde hançer saplamaya sırt arıyorlar. Aman dayanacak sağlam bir ağaç bulalım. Yoksa bu ihanet modasında koruyamazsak sırtımızı, delik deşik olmuş bulacağız. Neden ihanet moda oldu, biz dostane yaşarken kadım dünyada? İlk ihaneti biz mi yaptık acaba? İhanet edenlere bedel ne zaman ödetilecek?

Daha düne kadar dost meclislerinde yanı başımızda oturanlar bugün karşımızda cephe almaya başladılar. Çok safız düşmanı tanıyıp gardımızı alamadan daha, yumruğu gözümüze yedik. Şimdi saflığımızın suçunu onlara mı atacağız? Hayır onlara ihanet fırsatını veren bizler suçluyuz. Ne bu ihanet dediğin arkadaş, diyorsunuz değil mi? Rusya Federasyonu’nun Suriye’de bizimle yan yana dururken, şimdi ateşler içinde bırakıp seyre durması bu bahsini ettiğim ihanet.

***

Sadece Rusya değil ki bize ihanet eden değil mi?  Evet yıllardır müttefik saydığımız ABD bile ihanet modasına çoktan adapte oldu. Nedeni ne bu ihanetlerin? Tarihimize bakarsak eğer anlarız her şeyin gerekçesini. Ecdadımız her daim zalime geçit vermeyişinden; Mustafa Kemal Paşa ve onun inanmış askerlerinin, kurdukları dünya düzenini başlarına yıkmalarının intikam mücadelesi tüm bu ihanet saydıklarımız. Peki biz neden atalarımız gibi olamıyoruz?

Bizi salt çoğunlukta da olsak bizi asimile etmeye çalışıyorlar. Bizler özümüze dönmezsek eğer, bizi tarih sayfasından silecekler. Tehlike ayan beyan ortada. Ey medeni olmak için medeniyetini terkedenler! Kalkın ayağa ve bakın etrafınıza neler oluyor. Beni işitenler ben size, siz de çevrenize tebliğ etmekle yükümlüyüz.

***

Eğer sırttan vurmalarının bir bedeli olacaksa, bizler o özlediğimiz eski günlerimize dönelim. İşte o zaman ihanetlerinin bedelini ödetiriz onlara. Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Dadaş diye ayrılmak yerine tek bir çatı altında buluşalım. Bizim vatanımız bir, bayrağımız bir, bayramımız bir, ağıdımız bir; adımızda bir olsun. Türkler desinler bize dün olduğu gibi. Sırtımızı dayayacak en sağlam yer; ay yıldızlı al bayrağımızdan başka bir yer değildir. Şimdi o bayrağın gölgesinde güler yüzünüz ile komşunuzun halini hatırını sorun, sıkıca dostluğuna sarılın ki intikam için yanıp tutuşan hainlerden biz kaybettiklerimizin intikamını alabilelim...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum