1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Turan Yolunda Zafer
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Turan Yolunda Zafer

A+A-

Zaferi hak edenler zaferin kazanılacağına inananlardır. Bizler inandık ve hakkımız olan zafere eriştik hamdolsun. Bugün kazandığımız zafer için çok can verdik çok gözyaşı döktük ama bizler kazandık.

Türk devletlerinin coğrafi anlamda birbiriyle buluşması ve zamanı geldiğinde tamamen birleşme tahayyülü bizlere Enver Paşa’dan miras kaldı. O gün bu isteğin zafer müjdelerini almamız için Sarıkamış’ta donarak şehit olan binlere selam olsun. Eğer o gün meşaleyi yakmış olmasalardı bizler bugün böyle bir ihtimali düşünmeye imkan bile bulamazdık belki. Mekanları cennet olsun.

***

Önümüzdeki günlerde Laçın koridoru olarak adlandırılan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile Azerbaycan arasında kurulacak kara yolu sayesinde Enver Paşa’nın hayali olan Turan ideali için büyük bir adım atılmıştır. Adım adım zafere yürümek için nice canlar feda edilmiştir, bundan sonra da bu ideal için nicesi canından vazgeçmekten çekinmeyecektir.

Azerbaycan silahlı kuvvetlerince büyük başarılar kazanılmıştır. Anlaşmanın kararlarına göre Türkiye ve Rusya Karabağ’da barış güçleri olarak gözetleme görevini üstlenmiştir. Tıpkı Suriye’de olduğu gibi Türkiye Karabağ’da, Lübnan’da, Libya’da; barış, huzur ve istikrarı sağlamak için elini taşın altına koymaktan bir an olsun geri durmuyor. Dünya şunu çok iyi anlamış olmalı ki, Türkiye’nin olmaz dediğini oldurmak, olacak dediğini oldurmamak çok güç bir hale geldi.

***

Ozan Arif’in dediği gibi: Kızıl karanlık yırtılmaya başladı, Gökyüzü ay yıldızla örtülmeye başladı. Bir yanımdan yük düştü, bir yanım halen yükte. Sıra Doğu Türkistan, şimdi sıra Kerkük’te. Gayrı esir doğmayacak kızanlarımız, Esaretin zincirini kırdık ya Rabbi.

Şükürler olsun esaretin zincirlerini bir bir kırmaya devam edeceğiz. Daha nice zalimin bileğini bükeceğiz, artık vakit geldi Turan adlı nazlı yâr ile vuslat edeceğiz…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.