1. YAZARLAR

  2. Furkan Er

  3. Türkçülük Düşmana Karşı Savunulur
Furkan Er

Furkan Er

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkçülük Düşmana Karşı Savunulur

A+A-

Öncelikle bu kelimenin tanımını yapalım. Türkçülük Atsız Bey’e göre: ‘Türklerin her alanda, her milletten üstün olmasıdır.’Aslında bu gaye tarihin her döneminde aynı ile uygulanmıştır. Mete 27 budunu birleştirirken, Çiçi Yabgu sarayında ruhunu uçmağa yollarken, son nefesi Türklüğün yücelmesi idi. Yapılan her akın, yıkılan her düşman devlet, Türklüğü yüceltmek içindi. Türk Hanları başını göğe kaldırıp, Ulu Tengri’den hep aynı dilekte bulundular. Bu kutlu ülkü düşmanlara karşı her devirde korunmuştur.

***

Sabahattin Ali’nin Atsız Bey’i mahkemeye vermesi sonucu 65 oturumluk 1944 Türkçülük (Irkçılık) ve Turancılık davası başlamış oldu. Atsız Bey 3 Mayıs gününü ‘Milli şuurun ayaklanması’ olarak ifade ve ilan etmiştir. Bugünden sonra aralıksız olarak her sene kutlanan bir gün olan 3 Mayıs, aslında bize birçok utancı göstermektedir.

***

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ırk Türk’tür. Bir Türk yurdunda düşman işgali olmadan, kendi ırkının milli ve manevi değerlerini savunması, yıllar geçse de kapanmayacak büyük yaradır. Bu dava bir utançtan daha fazlası değildir. Almanya’ya iş için giden Türkler, Çin zulmü altında inleyen Doğu Türkistan Uygur Türkleri, Rusya’da özerk veya topluluk olarak bulunan Türkler bu davayı savunsa kimse bunu garipsemez ve garipsememeli. Ama kendi öz yurdunda, Türk bir devlete, Türk hükümete karşı, Türk olan kişilerin, Türklüğü savunması ve yargılanması hafızalardan silinmeyecek kötü bir izdir.

***

Türkçülük bir mücadeledir. Türkçülük günümüzde 300 milyon Türk için var olmak, gayret göstermektir. Bu yüzden Türkçülük Günü, tüm Türk diyarlarında kutlanmalıdır. Nasıl ki Nevruz ortak bir gün ise, Türkçülük Günü de Altaylar’daki baladan, Türkiye’deki yiğitlere kadar bütün yürekleri coşturmalı ve milli şuuru uyanık tutmalıdır.

Türk dünyasının ‘Türkçülük Günü’ kutlu olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.