1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ‘Türkiye asla yolundan dönmeyecek’
‘Türkiye asla yolundan dönmeyecek’

‘Türkiye asla yolundan dönmeyecek’

Türkiye’nin pek çok mücadeleye karşı şanlı direniş gösterdiğini vurgulayan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Türkiye İMF masasına oturtulmak için zorlanıyor. AK Parti Merkez Bankası rezervini 140 milyar dolarlara doğru getirdi” dedi.

A+A-

Mehmet Ali Eskipostalcı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, dünya ve Türkiye gündemini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Parti il binasında gerçekleştirilen toplantıda Angı’ya Tanıtım ve Medya Başkanı Gökhan Taşkıran ile Dış İlişkiler Başkanı Hümeyra Saçkesen eşlik etti.

Konuşmasına Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak değerlendirmesini eleştirerek başlayan Angı, Türkiye’nin bu tarz saldırılarla yolundan döndürülemeyeceğinin altını çizdi. Angı, “ABD Başkanı’nın Ermeni soykırımı diyebilmesi için önce kendi tarihlerine bakması gerekiyor. İnsanlık dersi vermeye kalkıyor. Hala siyahilere yaptıkları tavırlar ortada. Hocalı katliamının hesabını vermeyen, Suriye’de kardeşi kardeşe kırdıran Amerika, PKK üzerinden bugünü yaşatmaya çalışıyor. HDP de bu oyuna gelerek utanmadan açıklama yapıyor. Türkiye mücadelesine devam edecek. Libya’daki girişimlerimizden rahatsız olan varsa olsun. Artık Türkiye kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye. Yapılan bu saldırılar Türkiye’yi yolundan döndüremeyecek. İçerde hala ihanet şebekeleri fırsat ararken üzerinden 14 yıl geçmiş e muhtıra dönemini de yaşamış bir milletiz. Bir taraftan üzülüyorum, bu millet bunları hak etmedi. Bir taraftan da gülüyorum. O gün adaylığına karşı durdukları Sayın Abdullah Gül’ü bugün kurtarıcı olarak görerek süreci yürütme telaşı içindeler. Türkiye bu tür müdahalelerle yolundan asla döndürülemeyecek” dedi.

‘İMF’ye zorluyorlar’

Türkiye’nin hem dışardan hem içerden pek çok mücadeleye karşı şanlı direniş gösterdiğini vurgulayan Angı, “Türkiye son 2 yıldır İMF masasına oturtulmak için zorlanıyor. Tekrar Türkiye’yi eski günlerine sokmak istiyorlar. 2002 yılı sonunda Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervi 26,5 milyar dolar. 23,5 milyar doları ise sadece IMF’ye olan borçtu. Böyle bir dönemde AK Parti ekonomiyi iyi bir şekilde yöneterek rezervi 140 milyar dolarlara doğru getirdi. Bugün AK Parti Türkiye’yi dünyada belirli bir güce ulaştırdığı için Amerika rahatsız olup pek çok operasyon girişiminde bulunuyor. Ama Türkiye bunun manevralarını iyi yaparak süreci iyi yönetti ve yönetmeye devam ediyor” diye konuştu.

‘Esnaflarımızın yanındayız’

Konuşmasının devamında Konya’da pandemi sürecinin iyi yönetildiğine değinen Angı, “Konya’da Valimiz, kaymakamlarımız ve şehrin yöneticileri elinden gelen gayreti gösteriyor. Üreticinin elinde kalan patates-soğanla ilgili bir süreç yönetildi. Buna bile laf edenler oldu. Burada 2 türlü çalışma yapıldı. Küçük üreticinin elinde kalan, ürettiği malın değerlendirilmesi ve ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştırılması. 2018 seçimlerinde soğan ve patates fiyatlarıyla bizi dövmeye çalışanlar bugün ‘milleti kuru soğana patatese muhtaç ettiniz’ diye laf ediyor. İlçe belediyelerimiz de son bir yıldır ellerinden gelen hayreti gösteriyorlar. Bunun bile anlamakta güçlük çeken insanlar çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde bir oda başkanı olmayan bir şey üzerinden fırtına koparmaya çalıştı. Diyor ki ‘siz hiçbir şey vermediniz, bari bir önlük verseydiniz.’ Esnafın derdi ayrı. Bir yıldır bazı iş kollarında ciddi sıkıntılar var. Devlet bunu hafifletmeye çalışıyor. İhtiyaç sadece önlükse yıllarca aidat alınan bir odada üyelere önlük alacak kadar para vardır. Biz esnaflarımızın makul taleplerini elimizden geldiğince yukarıya iletmeye çalışıyoruz. Bu şehirde her gün onlarca güzel şey oluyor. Konya gerçekten dünyada sevilen sayılan anılan bir şehir. Bu şehirde yaşamaktan son derece mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.