1. YAZARLAR

  2. Berat Eren

  3. Türkiye Üzerine Büyük Oyunlar
Berat Eren

Berat Eren

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye Üzerine Büyük Oyunlar

A+A-

Malum ülkemizde AK Parti iktidarı ve başında da önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonra Başbakanlık ve nihayet Cumhurbaşkanlığı yapmış olan Recep Tayyip Erdoğan var.

İktidar olmak ve iktidarda kalmak zor bir süreçtir. İktidar yıpratıcıdır.

Elbette, insanoğlu hata yapar. Bütün iktidarlarda olduğu gibi, AK Parti iktidarlarında da hatalar, yanlışlar yapılmıştır ve yapılacaktır. Ama bunların içinde vatan hainliği yoktur.

Üstelik, insaflı bir şekilde analiz ettiğimizde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı dönemlerinin AK Parti dönemleri olduğunu görürüz.

Ekonomide gelinen noktalar; bu gün 170 milyar doları aşan ihracat, 9 bin dolar civarı kişi başı milli gelir oluşmuştur. Enerjide; Karadeniz, Ege, Akdeniz’deki başarılar, imar ve gelişmede; Boğaz köprüsü Osman Gazi ve Çanakkale köprüleri, hızlı tren, Marmaray ve Avrasya tüneli, otobanlar, Kuzey Marmara otoyolu, askeri başarılar; Mavi vatan, PKK, PYD karşısında Güney Doğu, Kuzey Irak, Suriye başarıları, Libya meselesi, Azerbaycan’a destek, İHA, SİHA’lar ve yapılan denizaltı, savaş gemisi, uçak, helikopter projeleri, yerli üretim silahlar, yerli otomobil, Covid dolayısıyla yapılan başarılı sağlık çalışmaları ve özel hastaneler, Türkiye’nin one minute çıkışı ve ‘Dünya beşten büyüktür’ tespiti, İsrail’e karşı Filistin’e vede dünyad ki mazlumlara destek politikaları.

Bu yapılanlar, içeride ve dışarıda düşmanların canını sıkmaktadır.

Üstelik;

1- Türkiye, Türk birliği kurmak istiyor.

2- Türkiye, İslam Birliği kurmak istiyor.

Her iki durumda da, abilik ve öncülük rolünü üstleniyor.

Emperyalizm çok rahatsız!

Bu yüzden, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve AK Parti’yi istememektedirler.

Bu yüzden, iktidarı ve Tayyib beyi yok etmek için, çalışıyor oyun kuruyorlar.

Başlangıçtan beri, AK Parti’yi kapatma davası açtılar, ekonomik kriz çıkarmaya çalıştılar, dolar üzerinde operasyon yaptılar, gezi olayları, 15 Temmuz darbesi gibi bir çok formül denediler..

Her türlü oyunu oynadılar.

Ama, Allah yardım etti planları tutmadı ve başaramadılar..

ABD Başkanı seçilmesiyle birlikte Biden’ in ifade ettiği gibi; ‘bu sefer muhalefeti dizayn edip, Erdoğan’ı yıkma’ projeleri hız kazandı. Amaç; 2023 yılına giden yolda, Türkiye’nin önünü kesmektir. Oyununun sebebi, budur!. CHP, İP, HDP iş birliği yaptılar, İstanbul ve Ankara’da belediye başkanlığı seçimlerini kazandılar. Şimdi, düne kadar sakladıkları işbirliğini bu gün açıkça ifade ediyorlar.

HDP ‘oy alırken işbirliği yapıp, şimdi bunu gizlemeye çalışıyorsunuz’ diyor.

Bir CHP Milletvekili, ‘HDP ‘ye bakanlık verilebilir’ diyor.

İP Genel Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımızı İsrail başbakanı Netanyahu’ ya benzetebiliyor. Filistin meselesinde bile, dik bir duruş sergilemiyor..

Ayıp yahu!..

CHP Genel Başkanın Kemal bey eşi ile birlikte, mutfakta fotoğraflar veriyor, algı oluşturulmaya çalışılıyor. Ama, biz biliyoruz bunların solculuğu ve halkçılığı salon sosyalistliğinden öteye gidemez. Bunlar, Bağdat caddesinde kafelerde, Etilerde restoranlarda boy gösterirler. Gariban halkın yanına yaklaşamadığı mekanlarda dans ederler, halkçılık edebiyatı yaparlar.. Bundan dolayı, halkta karşılıkları olmuyor!..

Tayyip bey, bir gece yarısı; ‘haydi Emine, gidiyoruz!’ dedi..

Karı koca, sivil plakalı bir arabaya bindiler. Ankara’nın gecekondu semtlerinde bir evin önünde durdular. Kapıyı çaldılar.

Kapıyı açan ev sahibi, Tayyib bey’in boynuna sarıldı. İçeriye girdiler, yer sofrasında ,sahur yemeğini ev halkıyla birlikte yediler. Birlikte muhabbet ettiler. Yemekten sonra, tekrar kucaklaştılar ve oradan ayrıldılar. İşte bu nedenle, millet ‘bizim Tayyib’ diyor.

İşte bu nedenle, seccadesinde aksakallı bir dede ‘Tayyib Erdoğan’a ‘dua ediyor.

Filistin’de, Afrika’da, Balkanlar’da, insanlar Tayyib Erdoğan resmini ve Türk bayrağını öpüyorlar. Ve bizden çok şey bekliyorlar. Bu samimiyet karşılık buluyor, insanların gönlünde sevgi oluyor.

Ey CHP, muvaffak olmak için samimi olmanız, milli olmanız, gerekir. ABD, Avrupa ve kökü dışarda oluşumlarla Türkiye’ye oyun kuran mihraklarla iş tutarak bir yerlere gelemezsiniz.

Ey güzel milletim, lütfen Türkiye’ye karşı oynanan oyunları fark edelim.

Dua edelim; Devlet-i Ebed müddet olsun, hem bu güzel millete, hem de dünyadaki mazlumlara Türkiye sahip çıksın ve güzel günler gelsin inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.