1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Türkler ve İslam
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkler ve İslam

A+A-

Biz Allah’ı Arapların tekelinden yüz yıllar önce kurtarmış bir soyun fertleriyiz.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın yapmış olduğu telefon görüşmesinde skandal ifadeler kullanıldı.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Doğu Türkistan'da Çin'in uygulamış olduğu politikaları "haklı ve yerinde" olarak yorumladı.'

Bu son olay bizi, beni ve tüm Müslüman Türk alemini derinden yaraladı. Filistinlilerin Birinci Dünya Savaşından bu zamana Türklere ve Türk askerlerine yaptığı yanlışlar saymakla bitmez. Bizler yıllar önce de bu olayları anlatırken muktedirler tarafından ırkçılıkla, milliyetçilikle suçlanıyorduk. Geldiğimiz son durumda ne kadar da haklı olduğumuzu öğrenmiş olduk. Bu yazıları bizler haklı çıktık demek için yazmıyoruz. Bizler başından beri Müslüman kardeşliği tezi ile bir yere varılamayacağını anlatıyoruz. Evet yaşadığımız coğrafyada hakim inanış İslamiyet’tir. Fakat İslam olmayan soydaşlarımız da vardır. İslam olmadıkları için onları İslam olan Araplara değişenlere söylüyoruz bu cümlelerimizi.

Osmanlı imparatorluğu yüz yıllarca Türk’ün yönetimi ve fetihleri ile hem dünyaya hem de İslam alemine yön verdi. Türkün adaletini İslami kurallarla harmanlayan Kanuniler, Türk’ün kılıç hakkını fetihlerle birleştiren Fatihler, Türkün durmak bilmeyen akınlarını İslam için, İlahi Kelimetullaha çeviren Yavuzlar yetiştirdi.

İslam’ı, Allah’ı Arapların sapık düşüncülerinden arındırıp insanlar için yaşanabilir bir dünya inşaa etti.

Yaklaşık çeyrek asırdır muktedirlerin siyasal İslam’ın temsilcisi olduğu ülkemizde, Allah da, din de yeniden Arapların tekeline bırakılarak, dünya İslam’i Arap milliyetçiliğiyle kuşatıldı.

Oysa, Kutlamış Türk’ün Allah’ı Arapların tekelinden kurtararak altı asır nizam verdiği dünyada, ne Müslümanlarda, ne de yaşayan diğer dinlere inanan insanlarda her hangi bir sorun olmamıştı.

Milliyetçiliği, ayaklarımın altına aldım diyen zihniyet, Ümmetçilikten umduğunu bulamayınca, yine yeniden Türkçülük gibi kavramları lugatına alsa da, yönetim şekli itibari ile görüyoruz ki Arap yönetim mantığı hala devam ediyor.

Doğu Türkistan’da bulunan vatandaşlarımız için HDP’li vekil bile imana gelip, soydaşlarımızı, İslam kardeşlerimizi savunalım derken, MHP’li vekilin ne yapalım Çine savaş mı açalım dediği Mecliste, daha ne söylenebilir gerçekten bende bir gazeteci olarak bilemiyorum. Ama bu saatten sonra Filistin için ağlayanın kanından şüphe ederim.

Türklük kader, din seçimdir.

Ülke gençliğini seçimlerini (dinini) sorgular hale getiren siyasal İslam’ın temsilcisi muktedirlere sesleniyorum. Ne zaman silkinip her ortamda övündüğünüz atalarımız Osmanlı İmparatorluğu’nun yaptığını yapıp, Allah’ı Arapların tekelinden kurtaracaksınız.

Ne zaman Türkün adaletiyle Tüm dünya İslam alemini ve diğer dine inanan insanların yaşama hakları için mücadele edeceksiniz.

Sabırla bekliyor ve Arap tekeli dinden kurtulacağımız günler için dua ediyorum.

Saygılarımla.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.