Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türklük

A+A-

Türk'ü ayrıştıra ayrıştıra, bin parçaya böldüler, tek dertleri bölmeyi başardıkları bu parçalarım yeniden birleşmemesi(TURAN).

                 

Zamanında Turgut Özal'ın Azerbaycan'a ‘Onlar Alevi, İran yardım etsin deyip’ yardım etmediği gibi.

 

Türk için birleştirici unsurun din olamayacağı ortadadır.  Hala bu unsurun ümmete  indirgenmiş versiyonunu bize satmaya çalışanların ekmeğine yağ süren abiler var. Yapmayın yazıktır, yazık ediyorsunuz bu gençliğe.

Türk için birleştirici unsur sosyal birikim, kültür, anane, ortak yaşanmışlıklar ve kandır.(soy bağı)

Türk komşusuna Türk olmasa bile yardım eder, üst satırda anlattığım, "ortak yaşanmışlıklar" maddesi Türk'ün komşusuna yardım etmesi için yeterlidir. Tarihte örneği çoktur, ben burada anlatım satırlarımı heba etmek istemiyorum, ne anlattığımı az çok herkes anlasın diye kısa özet geçiyorum.

İşin içine din unsuru ile din adına bölücülük yapan, din teröristleri girip o gavur boşver deyip Türk'ün aklını karıştırmaz ise, Türk değil komşusu tüm dünyaya yardıma koşar.

 

Dünya geneline baktığımızda yapılan savaşların, zulümlerin altından hep din teröristleri çıkmıştır, çıkar. Bugünde böyledir, geçmiş yüzyıllarda da böyleydi. Bu yazıyı şu anı kurtarmak adına kaleme alan ben, Mustafa Kemal Atatürk'ün daha iyi incelenip, anlatılması gerektiği kanaatindeyim.

 

Atatürk sosyalistti, ama solcu değildi.

Körü körüne cahilane bir tutumla saldırışa geçmezdi, günümüz solcularının aksine. Günümüz solcusunun yobazının, sağcı din yobazı ile arasında hiç bir fark yoktur.

 

Atatürk Türkçü, Turancıydı ama ırkçı değildi. Günümüz milliyetçilerine nazaran daha devletçi ise de içe kapanık bir ülke inşa etmedi. Dünya standart ve şartlarına uygun, dünyanın gelecekte nereye gideceğini ön görerek dizayn etti. Hem devleti, hem milleti, hem eğitimi.

 

Atatürk özgürlükçüydü, özgür olmanın ne demek olduğunu biz gençliğe nasihati olan hitabesinde, damarlarımızdaki asil kana seslenerek anlattı bir bir ve okumasını bilene nakış, nakış işledi.

 

Atatürk ilk değildi elbet ama son başbuğ oydu. Türk olmanın onuru ve gururunun farkında ve çizgisinde yeni Atatürkler yetişsin istedi.

 

Bölünen, ayrışan milleti yeniden bir etti, din afyonu ile kökünü kültürünü unutan milleti yeniden Türk etti. Arapçı zihniyetin en büyük düşmanı Atatürk’tür bu yüzden. Araplar savaşarak elde edemeyecekleri ama ‘din afyonu’ ile elde etmeyi başardıkları Türk kölelerini azad etti.

Din adına sömürülen kaynakları yeniden Türk'e, Türkün hizmetine ve kontrolüne geçirdi.

Şimdi birileri çıkıp Cumhuriyet için reklam arası gibi boylarından büyük laflar söylemekteler.

 

Bölünmek yok, birlik olma var. Hem de7’den 70'e.

 

Birlik olmak için Türk'ün her hangi bir ‘izm’e ihtiyacı yok. Emin olun ki var olduğunu bildiğimiz bütün ‘izm'ler’ Türk'e karşı kurulmuş birlikteliklerdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.