1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. TÜRSAB’dan iç turizm atağı
TÜRSAB’dan iç turizm atağı

TÜRSAB’dan iç turizm atağı

Afyonkarahisar gezisini değerlendiren TÜRSAB Konya Başkanı Özdal Karahan, iç turizmi canlandırmak ve pazarı arttırmak amacıyla düzenlediklerini belirtti. Karahan, illerin iç turizmden pay almak için yarıştıklarını söyledi.

A+A-

Ali Bayer

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu tarafından Konya ve Karaman Bölgesi Seyahat Acenteleri ile Afyon bölgesi Termal Otellerine ve yeni destinasyon Frigya vadisine gezi düzenlendi.

İki gün süren Afyonkarahisar turunda3 bin yıllık tarihi geçmişi olan Frig Vadisi gezildikten sonra, NG Güral Afyon Wellness Termal Hotel, Budan Termal Spa Hotel, Akrones Termal Hotel, Korel Termal Resort Hotel, Oruçoğlu Termal Hotel’den sonra Hilton Afyonkarahisar Hotel ziyaret edildi ve seyahat acenteleri sahipleri ve yöneticileri görüşmeler yaptı. 

TÜRSAB Konya Başkanı Özdal Karahan, geziyi iç turizmi canlandırmak ve pazarı arttırmak amacıyla düzenlediklerini belirtti. Karahan “Gezimizin ilk durağı yeni turizm destinasyonu olan Frigya vadisi Afyon Valiliği Turizm Tanıtma Müdürlüğü tarafından tanıtıldı. İçerisinde doğal güzellikleri, kaya anıtları, kaya yerleşimleri, açık hava tapınakları, peri bacaları ile 3 bin yıllık geçmişiyle Frig Vadisi Türkiye’nin en güzel 10 vadisi içerisinde yer almaktadır.  Türkiye’nin en uzun yürüyüş yolu rotalarından biri olan Frig Yolu’nda yürürken, oluşumu yüzyıllar sürmüş Seydiler’de peri bacalarını, Frig ve daha sonra Bizans döneminde kullanılan Kırkinler mağarasını, Selimiye mezar odalarını, İbrahim inlerini, Frig’lerden beri yerleşim yeri olarak bilinen Ayazininde Roma ve Bizans döneminden kalma Ayazini Oyma Kiliseyi, Avdalaz Kalesini, Kutsal olarak kabul edilen Göynüş Vadisi içerisinde Aslantaş, Yılantaş adıyla bilinen 2 mezar odası, Maltaş olarak adlandırılan Kübele açık hava tapınağı ve vadi boyunca kayalara oyulmuş olarak yapılan onlarca Frig kaya mezarları ve anıtlarını, Demirli Kalesini, Aslankaya Anıtını, Arog filminin çekildiği Memeç Kayalıklarını, flamingoların göç yolları üzerindeki Emre Gölü’nü ve daha birçok tarih kokan doğal güzellikleri keşfedeceksiniz. TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu olarak bizim de yaptığımız tam olarak acentelerimizi yeni destinasyonları tanıtmak, yeni keşifleri göstermek böylece mevcut tur programlarımızı zenginleştirmek” dedi. 

Konya’dan ilgi büyük

Özdal Karahan, pandemi sürecinde iç turizmde bütün şehirlerin ciddi bir pay almaya çalıştığına dikkat çekerek, “Son yıllarda pandemi süreciyle ülkemizde özellikle iç turizm alanında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Afyon bölgesinde termal ağırlıklı otellerimizin yaptıkları değişiklikleri ve yeni konseptlerini de yerinde görmek amacıyla acentelerimiz bölgedeki bütün otelleri gezdirip, tanıtmış olduk. Bölgedeki otellerin en büyük pazarlarından birisi de Konya ve bölgemizdir. Dolayısıyla bölge otelleri de bizim bu ziyaretimizden son derece memnun kalıp, bizleri son derece iyi ağırladılar. Gezimizin düzenlenmesinde emeği geçen ve bizleri ağırlayan bütün hotellerimizin genel müdürlerine, idari personellerine ve Afyon Valiliğine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.