1. HABERLER

  2. Türsiad Kuruldu
Türsiad Kuruldu

Türsiad Kuruldu

Bir grup girişimci genç işadamı tarafından Konya'da kurulan Tüm Üretici Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜRSİAD) yöneticileri basınla bir araya gelerek dernek hakkında kamuoyuna bilgi verdi

A+A-

Hilton Garden İnn Otel’deki basın toplantısında konuşan TÜRSİAD Başkanı Av. Ali Göktürk Özdoğan, birlikte önemli işler yapmak için yola çıktıklarını belirtti.

Özdoğan, “Bir dostluğun, bir birini sadece dernek ve ticari faaliyetleri ile tanıyan iş insanlarının kurmuş olduğu, büyüyen ve büyüten bir dernek düşüncesiyle kuruldu TÜRSİAD. Güzel temenni ve farklı referanslarla bir araya gelmiş genç iş insanlarının inancı ile taçlanmış, nihayetinde tüzel kişilik haline gelmiş olan ekibiz, Konya merkezli olarak, önce şehrimize, ardından ülkemize yarar sağlamak amacıyla kurulmuştur. Dernek amacımız, iş ve sosyal etkileşimi artırarak, üretim ve hizmet sektöründe bayrağı göğüsleyen Konyalı sanayici ve işadamlarını ülke ve uluslararası seviyede, ticaretlerini ve iş kalitesini geliştirebilmesi; ticaretini ve kalitesini tanıtabilmesidir. Bugün, yeni teknoloji ve üretim planlamaları ile mevcut bir krizi sırtlayan şirketler olduğunu görüyoruz. Hizmet sektöründe sadece bir yazılım ile dünya iş sisteminde köklü değişiklikler oluşturan şirketler tanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ulusal politikalarının 2023 vizyonu olduğunu dile getiren Özdoğan, “Peki Türkiye bu AR-GE hazinesinin hangi tarafında duruyor? Yetenekli teknik personeli yetiştiren ve dünyaya kaynak olarak sunarak üretilen gelişmeleri para ile satın alıyor; yoksa kendisi üretmek için proje tesisleri ve yatırımlar ile teşvik mi sunuyor. Ulusal politikamız 2023 vizyonu, ikinci seçeneğin olmazsa olmaz kabul edilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Tüm gerçek fayda içeren projelere hibe ve destekleri ile katkı sağlayan kurumların ve iş insanlarının mevcut olduğu ülkemizde, istikrar sahibi tüm ticaret erbablarının artık sermaye ile kazanma dönemini büyük oranda, yeni fikir bulunan kazanç sağladığı bir döneme dönüştüğünü anlaması gerekiyor. Çalışmalarımıza inanan ve bize destek veren tüm sanayici ve iş insanlarına teşekkürü borç biliyoruz. Dernek binamız, Yaka Caddesi'ndedir. Bahar aylarında dernek binamızda da bir açılış gerçekleştireceğimizi şimdiden bildirmek isteriz” ifadelerini kullandı.

Ali Göktürk Özdoğan başkanlığındaki yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; Basın Birim Başkanı Ahmet Yavuz, Teşkilat Başkanı Ali Toka, Sosyal İşler Bİrim Başkanı Mehmet Onur Zengin, Yeni Yatırımlar Birim Başkanı Muhammet Kuyucu, Dış İlişkiler Birim Başkanı Mustafa Gencer, AR-GE Birim Başkanı Ahmet Ünlü, Muhasip Birim Başkanı Mahmut Çınar, Sektörler Birim Başkanı Emre Şahin, Kurumsal Birim Başkanı Emre Özdoğan. 

1.20150112121016.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.