1. HABERLER

  2. ‘Uçak saatleri değiştirilsin’
‘Uçak saatleri değiştirilsin’

‘Uçak saatleri değiştirilsin’

MÜSİAD Konya Şubesi’nin 21’inci Genel Kurulu Toplantısı’nda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Konya’da havaalanı sorununa dikkat çekti. Olpak, uçakların iniş kalkış saatlerini eleştirdi

A+A-

İlyas Şen'in haberi

Konya Valisi Muammer Erol, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, KTO Başkanı Selçuk Öztürk, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri, ve çok ayıda davetlinin katıldığı MÜSİAD Konya Şubesi’nin Genel Kurul Toplantısı’nda Fransa’da yaşanan terör olayları gündemdeydi. Konya Atatürk Havaalanı’nda uçakların iniş kalkış saatlerini eleştiren MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “Havaalanında iniş kalkış saatlerinde problem var. Herkes kara köpek hikayesini bilir. Orada bir kara köpek var ve bu kara köpek orada olduğu sürece bu problem çözülemez. Temel taşlarında barış olan İslam’ın terörle anılmasını kabul etmemiz söz konusu bile değil. Terörün, senin terörün benim terörüm, iyisi kötüsü, haklısı haksızı, ideolojisi olmaz” dedi.

‘Millet gerekli dersi verdi’

Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ile dünyada ve bölgede güç sahibi olduğuna değinen MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Lütfi Şimşek ise, “Ülkemiz eskisi gibi İslam ülkeleri arasında güç sahibi olmuş, önderlik yapmaya başlamıştır. Bu durumu kabul edemeyen karanlık odaklar geçmişte olduğu gibi bugün de farklı şekilde karşımıza çıkmıştır. Amaçları gezi olaylarıyla başlayan ve milletimizi esir altına almaya çalışan ve karanlık günlere geri döndürmekti. 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla meşru iktidarı yıkmak isteyen karanlık eller bir kez daha millet tarafından cezalandırmıştır. Geçtiğimiz hafta Paris’te yaşanan terör olaylarının İslam ile birlikte anılmasına kesinlikle reddediyoruz. Ülkemizde provakasyon peşinde olan bazı medya kuruluşlarının haçlı zihniyetiyle hareket etmesini de kınıyoruz. Bu olaylar 28 Şubat senaryosunun devamı niteliğindedir” diye konuştu.
‘Yüzde 4 büyümemiz gerekir’

Türkiye ekonomisinin 2014’te yüzde 2.8 büyümesini yeterli görmediklerini belirten Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Türkiye’nin 2023’te kişi başı düşen milli gelirin 25 bin dolar hedefi koymasından ve dinamik bir ülke olduğumuz için yıllık minumum yüzde 4 büyümemiz gerekiyor. Bu sebeplerden dolayı büyümeyi yeterli görmüyoruz. Ümitle beklediğimiz Rusya pazarı da bizim için daralmaya başladı. Fransa’da ki olayları gerçekleştirenler de Fransız vatandaşıydı. Karikatürü yayınlayan dergi sadece 60 bin basarken 6 milyon yayınladı ve o güne kadar sadece Fransızca yayınlanırken Türkçe yayınlandı” ifadelerini kullandı.

musiad-(3).jpg

musiad-(4).jpg

musiad-konya-subesi-basakni-lutfi-simsek-musiad-genel-baskani-nail-olpaka-fidan-hediye-etti.jpg

musiad-konya-subesinin-yeni-yonetim-kurulu-uyeleri.jpg

musiad-uyelerine-rozet-takildi.jpg

musiadd.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.