1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Ülkücü Yerinde Ağırdır!
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ülkücü Yerinde Ağırdır!

A+A-

Vatanımız, dünyanın akupunktur noktasında duruyor. Bu duruş, Türkiye’ye özel bir önem kazandırıyor. Dünyada söz sahibi olan ve olmak isteyen devletler bizim topraklarımızda bir iğne sahibi olmak için yarışıyor. Bu yarışın, bizim yararımıza ya da zararımıza olması milletimizin duruşuna bağlı.

*

Türk Milletinin hiçbir fitneye ve hiçbir etnik farklılığa yüz vermeyen tek duruşu, yüz yıl önce emperyalist, sömürgeci ve İslam düşmanı devletler karşısında, böyle bir konumda devlet kuruşu, birilerine hala acı vermeye devam ediyor. Bu yüzden, o birileri, milletimizin duruşunu bozma, gücünü bölme yarışına devam ediyor.

*

1980 öncesini hatırlayın, tek millet sağcılar ve solcular diye bölünmüştü. Bu bölünme ne ilk idi ne de son oldu… Bizim savaşımızın, Türkler ve Türk düşmanları arasında olduğunu anlamayan bazı kardeşlerimiz, Sağcı ile Solcu veya Milliyetçi ile Ümmetçi veya Cumhuriyetçi ile Osmanlıcı, Atatürkçü ile Abdülhamitçi, Alevi ile Sünni ve bunların yetmediği yerde Türk ile Kürt hatta Atatürkçü ile Kemalist gibi düşmana hizmet eden ayrıştırma projelerine kandılar, malzeme oldular, olmaktalar

*

Türk sözcüğünden rahatsız olan Türklerin ve Türk gibi görünenlerin rolünü de yabana atmamalı milletimizin gücünü bölmeye çalışanların kandırma projelerindeki başarılarda! Emperyalist, İslam düşmanlarının Müslüman demek için, Türk sözcüğünü kullandığını bilmeyen kardeşlerimiz kolayca düştüler bu tuzağa.

*

Kandırıldıklarını anladıklarında fark etmiş olmalılar ki vatan toprakları nice mundar akupunktur iğnesi ile dolmuştu. Hala fark etmeyenlerin olması da milletimizi bölmek için kurgulanan fitne projelerinin ne kadar derinlere indiğini gösteriyor.

*

Bunu gören sayın Devlet Bahçeli, 15 Temmuz melun girişiminde sonra duruşunu yeniden konumlandırdı. Dün siyasi rakip ötesinde düşmandan bile beklenmeyecek sözler ile kendisine saldıran bir siyasi yapının karşısına geçti ve kollarını olabildiğince geniş açarak onu kucakladı. AK Parti, kanmış olduğu yalanların kendi canına kast edeceğini daha önce düşünememiş olacak ki, daha önce ağza alınmayacak sözler ile saldırdığı bir siyasi yapının açtığı kucak ile karşılaştı.

*

Bu kucak ülkücülerin kucağı idi. Bu kucak devleti ve milleti her türlü kişisel menfaatin üzerinde tutanların kucağı idi. MHP ile AK Parti kucaklaşmasında, AK Parti’nin kolları eskisi gibi yüksekte değildi. Önceden sağ kolu altına FETÖ, sol kolu altına bölücü örgütü alarak gücüne güç katan AK Parti’nin kolları aşağı inmişti artık. Nasıl inmesindi? Her ikisi tarafından da kandırılmıştı. Bu kandırılma kendisi ile birlikte devletin de milletin de canına okuyacak seviyeye gelmişti. Nasıl kandırılmaktı bu? Ama bu detaylar için zaman yoktu ve önemli olan devletin bekası için kandıran güçleri uzak tutmak idi.

*

MHP, Devlet Bahçeli bunu yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bundan rahatsız olanlar da boş durmuyor elbette. Hem AK Parti ile MHP arasına fitne sokmaya hem de

AK Parti’nin yanında duran ülkücüler ile CHP yanında duran ülkücüleri birbirine düşürmeye çalışıyorlar.

*

Durun durduğunuz yerde, kanmayın fesatın sözlerine. İşin aslına bakın siz! Ülkücü yerinde ağırdır. Selametle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.