1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Ümmetin Tümü Bir Macaristan Etmez
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ümmetin Tümü Bir Macaristan Etmez

A+A-
  1. Körfez Savaşında ABD jetlerinin Irak'ı vurma görüntüleri hala gözümün önünde. O zamanlar çocuktum ve gece görüş kamerasından gözüken yeşil renkli bombardıman görüntüsü çok ilgimi çekmişti. Gece geç saatlere kadar TV izlemiştim o bombardımanı. ABD vuruyor TRT yayınlıyordu. Bugün Türkiye vuruyor CNN yayınlıyor.

***

Aklım içimizdeki beyinsizlerin 'ne işimiz var Suriye’de' gibi feryat figanlarını almıyor. Anlamıyorum, dertlerini, karın ağrılarını... Belki de son 30 yıldır ilk kez haklı olarak giren tek ülke biziz. Yıllarca ben Filistinli hainlerin birinci dünya savaşı sonrasında hastanede tedavi gören, Osmanlı askerlerine İngilizlerle bir olup yaptıkları işkenceleri ve katliamları anlatırken, bana 'ırkçı faşist deist dinsiz' gibi iftiralarla salyalarını akıta akıta saldıran kardeşlerim..! Sizleri Allah'a havale etmiştim. Sizler de bana dedelerinin yaptıklarından dolayı torunlarının ne günahı var gibi safsatalarla karşılık vermiştiniz.

***

Şimdi o dedelerin torunları İslam birliği adına ülkemizin haklı olarak operasyon düzenlediği Suriye’deki 'Barış Pınarı' operasyonumuzu kınadılar... Bu adamlar Yaser Arafat zamanında PKK’lı hainleri yetiştiriyorlar, askeri eğitim veriyorlar dediğimizde kulak arkası etmiştiniz. Ümmet birliği değil soy birliği dedik hep. Türk eşittir İslam olarak anılan coğrafyada, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Müslüman’dır bunu ne zaman anlayacaksınız..! Yıllarca içimizde beslediğimiz Türk harici unsurların tamamından hainlik gördük. Siz ne zaman göreceksiniz... Soy bağı mı Din bağımı...

***

AK Parti’nin gözdesi, Filistin dahil, Müslüman Arap Birliği üyeleri Türkiye’yi Suriye’deki Barış Pınarı harekatı için kınadı. Türkiye'nin Avrupa Birliği kararı ile uyarılmasını Attila'nın torunları Hıristiyan Macaristan veto etti. Din kardeşlerimiz bizi satarken, kan kardeşlerimiz bizi savunuyor. Demek ki neymiş asıl olan "Arap Birliği" değil, 'Türk Birliği' , ‘Turan Birliği’. Ümmet değil, millet. Ne varsa yine Türk kanı taşıyan da var. Türk'ün Türk'ten başka dostu yok, bunu anlayın artık... Kalırsak Vatan, Ölürsek Uçmag, Kutlu Tini Şad, Seferimiz Kutlu Olsun. Ne Mutlu Türküm Diyebilen Herkese.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.