1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ‘ÜniverOkul’ geleceğe hazırlayacak
‘ÜniverOkul’ geleceğe hazırlayacak

‘ÜniverOkul’ geleceğe hazırlayacak

‘ÜniverOkul’ protokolü ile insanlığa faydalı çalışmaların yapılmasını hedeflediklerini ifade eden Vali Cüneyit Orhan Toprak, “Amacımız geleceğimizin teminatı öğrenci ve öğretmenlerimizi en yüksek donanımlı hale getirmek" dedi.

A+A-

‘ÜniverOkul’ protokolü ile insanlığa faydalı çalışmaların yapılmasını hedeflediklerini ifade eden Vali Cüneyit Orhan Toprak, “Amacımız geleceğimizin teminatı öğrenci ve öğretmenlerimizi en yüksek donanımlı hale getirip sosyal, kültürel ve bilimsel olarak geride kalmadan kendilerini güçlü hissedecekleri ortamlar sağlamak” dedi.

 

Mehmet Günnar

Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Sosyal ve Bilimsel İşbirliği ‘ÜniverOkul’ protokolü Konya Valiliği’nde imzalandı. Protokole Vali Cüneyit Orhan Toprak, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük katıldı. Protokol, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların ihtiyaç duyabileceği mesleki gelişim eğitimleri, eğitim alt yapılarının iyileştirilmesi, eğitim süreçlerinin değerlendirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi, eğitim-öğretim desteği sağlanması, öğrencilerin üniversitenin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesi, üniversite öğretim üyeleri tarafından ilgili okullardaki öğrencilere dersler verilmesi gibi birçok imkanı kapsıyor.

‘ÜniverOkul’ protokolünün eğitim camiasına, bilime ve teknolojiye örnek olacak bir çalışma olduğunu aktaran Vali Toprak, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzün fiziki imkanlarıyla  Necmettin Erbakan Üniversitemizin bilgi, birikim ve tecrübesini birleştirerek ortaya çıkacak sinerjiyi öğretmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunacak bir proje. Üniversitemiz akademik yönden Konyamızı ileri seviyelere taşıyabilecek potansiyelde. Hem üniversitemizin hem de müdürlüğümüzün kendi göre birçok avantajı var. Biz bu iki gücü bir araya getirerek insanlığa faydalı olabilecek çalışmaların yapılmasını hedefliyoruz. Amacımız geleceğimizin teminatı öğrenci ve öğretmenlerimizi en yüksek donanımlı hale getirip sosyal, kültürel ve bilimsel olarak geride kalmadan kendilerini güçlü hissedecekleri ortamlar sağlamak. Bizlerde 3 yıl boyunca protokolümüzün takipçisi olacağız. Bizlere ihtiyaç duyulduğunda, dar boğaza girildiğinde her türlü desteğe hazırız” dedi.

Çok önemli çalışma

Her zaman sanayi-üniversite işbirliğinden bahsedildiğini ifade eden Prof. Dr. Zorlu ise, “Belki de ilk kez üniversite- Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ciddi bir protokol imzalayacağız. Amacımız akademik camiadaki bilgi, birikim ve tecrübeyi Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yer alan okullardaki öğrencilerimize aktarmak. Üniversitemizde öğretmenlerimize ilave katkılar sağlayacağız. Okullarda bir profesör öğretim görevlisi fizik, kimya derslerine girmesi mümkün olacak. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerimiz alanlarındaki mesleki öğrencilere rehberlik edecek. Öğrencilerimiz üniversitemize gelip laboratuvarlarımızdan istifade edebilecek. Lisedeki öğrencimizi daha üniversiteli olmadan, üniversite öğrencisi yapıyoruz. Çok önemli ve belki de ilk kez yapılan bir çalışma” diye konuştu.

Konya kazanacak

Protokol ile birlikte öğrencilerin geleceğe daha iyi bakabileceğini aktaran Büyük de, “Öğrencilerimizin sanki devam eden bir kurum gibi üniversite ile iç içe olmaları önemli. Şimdiye kadar öğretmenlerimiz derse giriyordu. Bu protokolle artık üniversitedeki öğretim üyeleri de okullarımızda derse girecek. Üniversitemize bu fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu protokolle öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve Konya kazanacak” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.