Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Vah, vah, vah…

A+A-
Son günlerde yaşadığımız olaylar yine iç ve dış baronların tezgahına çabucak düşeceğimizi göstermiştir. Biz küçükken cark-curk diye adlandırdığımız ve taşlarla oynadığımız bir oyun vardı. Taşları öyle bir dizayn edersiniz ki bir taşı oynarsınız cark olur rakibinizin taşını alırsınız, aynı taşı bir daha oynarsınız curk olur, rakibinizin bir taşını daha alırsınız. Dış güçler ve içerideki uzantıları işte böyle bir oyun kurdu ülkemizde… Doğuda PKK kalleşce tuzaklar kurup Anadolu’ya şehitler gönderiyor. Şehitleri teslim alan MHP güya hainleri protesto ediyor, onların değirmenine su taşıyorlar. Yani dış güçler ve onun içerideki uzantısı  Pensilvanya şehitler üzerinden cark-curk oynuyor bizimle…
&&&
Ülkücü-Milliyetçilerin böyle bir oyuna nasıl geldiklerini anlayamıyorum. Aslında yapılacak işlem onların tezgahlarına gelip sokaklara dökülmek yerine askerlik şubesi önünde toplanıp; gönüllü olarak şehit edilen kardeşlerimizin yerine aynı yerde askerlik yapmak istemek olmalıydı. Sokaklarda slogan atmak; ucuz kahramanlıktır. İşin içerisine bir de provokasyonlar girince tam dış güçlerin görmek istediği manzaralar çıktı ortaya.
MHP ve HDP’yi yan yana yazmaktan utanıyorum. Ne var ki ikisi de Tayyip Erdoğan düşmanlığında birleşmiş, onu iktidardan indirebilmek için kendilerine her yolu mubah görmüşlerdir. Pensilvanya’nın bedduasını da daha  unutmadık. İyi de demokratik sistemlerde kişilerin makamlara nasıl gelip gidecekleri bellidir. Eğer amacın Tayyip Erdoğan’ı indirmekse seçim sathında kanının son damlasına kadar onunla mücadele et. Doğrusu ben bu üçlü içerisine MHP yi yakıştıramıyorum. Pensilvanya’nın bedduasına bir kez daha dönün… “Birliğiniz dağılsın” diyordu. Onlar için her yol mubah olduğuna göre birliğimizi dağıtma yolunda HDP ile baş başa bırakılmalıydı. Yanlış oldu Ülkücü kardeşim. Yanlış oldu…
Biz ülke savunmasını yeni yapmıyoruz. Çanakkale’de resmi rakamlara göre 253 bin şehit verdik. Senin deden yollara düşüp sloganlar atarak senin yaptığını yapmadı. Şehit olanların yerini yeni Mehmetler doldurdu, iş öğrencilere ve kadınlara kadar geldi. Ha PKK ha Anzak… İkisi de parayla tutulmuş asker değil mi? Sana düşen deden gibi vakarla vatanı savunmak olmalı. Şunu da kafanın bir köşesine yazmalısın. Anzak dışardan parayla tutulmuş bir askerdi. PKK ise içeriden vuran bir hain.  Meseleye bu çerçeveden bakarsan; dedenin işi sana göre biraz daha kolaydı.
&&&
Yakında hepimiz kurban keseceğiz. Bakın; hayvana bıçağı vurduğun an eğer sağlam tutamazsan sana ağır hasar verebilir. PKK bıçağı yemiştir. Özel harekatçılarımız bıçağı boğazlarına dayadı. Tepiniyorlar. Can havli ile salladıkları tekmeleri en az hasarla atlatmaya çalışacağız. Hayvanın da bayağı semirdiği doğru. Sana düşen kuyruğundan tutup kesene yardım etmek olacakken; neden kasabın işini zorlaştırmaya çalışırsın.
Ben herkesi sağduyuya çağırıyorum. Vatan hainlerini kendi hallerine bırakalım. Her ülkede hain bulmak mümkündür. Bizim de hainlerimiz var. Hatta namaz kılan oruç tutan hainlerimiz var. İbadet ayrı diğeri ayrı diyorlar. Merhum Alparslan Türkeş’in çok sık okuduğu şu hadisi şerifi hatırlatarak yazımı noktalamak istiyorum: “Cemaatte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” Küçük hesaplarla yapılacak ayrılıklar; bizi vatandan ayrılığa kadar götürebilir. Haberiniz olsun Allah’a (CC) emanet olunuz.
                                                                                                       
 
     
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.