1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Vatandaş Hâlâ Derin Temizlik Beklentisinde…
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Vatandaş Hâlâ Derin Temizlik Beklentisinde…

A+A-

15 Temmuz’un ilk yıldönümü büyük bir coşkuyla kutlandı. Herkes ilk günkü heyecanla hainleri lanetledi ve işgal girişimine karşı nasıl hâlâ bir ve beraber olduğunu, diri bir şekilde aynı yerde durduğunu gösterdi. Kutlamalara katılan heyecanlı gençliğin yan ısıra aklıselim düşünenlerin sohbetleri arasında hala yaşananların öyküleri anlatılırken konuşmaların satır aralarında temizlik beklentileri dikkat çekiyordu.

Vatandaş sohbetlerine kulak misafiri olurken, kişilerin kişilere olan güveni ilk sıradaki yerini korurken, yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a herkes sonuna kadar güven duyup saygı gösterirken parti içi ve hükümet kanadında yeteri kadar temizliğin yapıldığına tam güven sağlanmamış olduğu göze çarpıyordu.

***

Zaman zaman dile getirilen öyle iddialara rastladık ki hâlâ bu hain FETÖ’nün yakınlarına ulaşılamadığından dem vurulurken yandaşlarının birçoğunun bile hâlâ elini kolunu sallayarak gezdiği ve bir kısmının da sadece sorgulanarak serbest kaldığı dillendiriliyordu.

15 Temmuz işgal girişiminin ilk yıldönümü kutlamaları ve sonrasında edinilen intiba, bana göre; mücadelenin daha da yoğunlaştırılmasının gerekliliği, ancak mücadele edilirken kurunun yanında yaşın yanmamasına daha çok özen gösterilmesinin kaçınılmaz bir zorunluluk olarak kabul edilmesinin şart olduğu ve mücadelenin yüzeysellikten daha çok derin kısmındaki yandaşların belirlenerek cezalandırılması istemi olarak karşımıza çıktığıdır.

***

Ortada bir gerçek var ki o da, bu milletin karşısında topla, tüfekle, silahla durulamayacağı ve bu milletin inandığı sürece aşamayacağı engelin olmadığının açıkça ortaya konmuş olmasıdır. 15 Temmuz bu milletin gerçek yüzünün ortaya çıkması ve gerektiğinde nasıl ayağa kalkabileceğinin bir göstergesi olarak büyük önem taşımaktadır.

Bir daha böyle teşebbüslerle karşılaşılmaması temennisiyle, o kadar çok bayramı olan millete 15 Temmuz’u Milli Bayram olarak kutlanmasının doğru bir karar olacağı umuduyla bu konuyu yetkililere öneriyor ve 15 Temmuz’un 27 Mayıs kadar da mı önemi yok diyerek ilgilerine sunuyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.