1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Yakın Menemen’i Diyen Atatürk’ü Özlüyorum
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yakın Menemen’i Diyen Atatürk’ü Özlüyorum

A+A-

Bu yazımda, Regaib gecesinde aldığım şehit haberlerinden sonra gecenin düşündürdükleri ya da görmek istediklerimi yazıyorum. Sabaha kadar uyumadım.

Siyasal İslamcılık bitmiştir. 28 Şubat dramı üzerinden makam, mevki, para ve pul sahibi olanların çağı kapanmıştır. 

Ulus devlet miti, artık bir gerçek olarak yeniden ortaya çıkmıştır. Dünyada bitse bile bizim için milli devletsiz olunamayacağı gerçeği 15 Temmuz sonrası kafalarında dank edenler, artık daha net ve gerçekçi olarak milli olmak zorunda olacaklarını anlamıştır.

Merkezi Türkiye olmayanlar artık düşünmelidir. Bu bin yıllık yurdun içinde hala bu yurdu ve bu yurdun sahiplerini hazmedemeyenlere gereken yapılmalıdır.

Kıblesi İran, Rusya ve Amerika olanlar artık düşünmelidir. Yerli ve milli olarak hiç bir kafir kuvvete dayanmadan, Türk merkezli hareket etmeyi akıllarına getiremeyenler, 

Türk olmayı içlerine sindiremeyenler için kanlı bir bin yıl şafağı başlamıştır. 

Suud ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi küfrü artık kundaktaki bebeklerinden yetmişindeki bunaklarına kadar ayan beyan ortaya çıkan körfezin kafir hanedanları ve gözü dönmüş tebaalarını hala İslam kardeşliği gibi cıvık bir argümanla meşru sayanlar da ayaklarını denk almalıdır. 

Küresel cihad hareketlerine katılanlar sınır dışı edilmelidir. Yeni ithal İslam getirilmesinin önüne geçilmelidir. Ya değilse bu kadar zındıkla uğraşamayız.

Filistin poçusunda keramet arayanlarla, İngiliz aksanında medeniyet arayanlar kendilerine çeki düzen versinler. Bizim artık PKK eğiten hainlere tahammülümüz yok.

İslam Birliği gibi lafları dillerine dolayan ne kadar kurum varsa kapatılmalı, hali hazırda zaten İslam'da kardeşimiz bildiğimiz milletlere karşı Türkiye'yi boyun büktürücü bir yığın faaliyete gebe bırakanlar istedikleri bu İslam ülkelerine gönderilmelidir.

Türkiye'nin içinde bulunmadığı hiç bir cihat hareketi meşru görülmemeli, Suriye'deki çapulcu cihat hareketleri gibi benzer oluşumların, medya şaklabanlarının sözlerine itibar edenlere, bunu basın yayın yoluyla yaymak isteyenlere fırsat verilmemelidir.

Ben bu ülkenin geleceği hakkında bir gün olsun karamsarlığa düşmedim. 40 yaşımı gördüm, aklım erdiği otuz yılın içinde şöyle böyle neler neler yaşandı da yine ümidimi kaybetmedim. Kötü günlerimiz oldu, belki hala en kötü ve karanlık günler yaşıyoruz. Daha kötülerini görenler oldu belki görecekler de olacak. Ama içimde cennet müjdesi almışçasına bir kesinlikle iman ettim ki gelecek bizdedir.  Aynel yakin iman ettim, ilmel yakin iman ettim, Hakkal yakin iman ettim gelecek bize verilmiştir.

Rüzgar arkamızdadır. Gemi limandan ayrılmıştır. Dalgalar yerini sükuna bırakacaktır. Babamız Yafes, belki dalgaları görmedi, tufanları yaşamadı. Ama tufan yaşamış bir annenin karnında büyüdü, tufan yaşamış bir babanın, bir Nuh'un, bir sabrın sülbünden geldi. Bu yüzden her kavgada, her yangında, her savaşta, her tufanda son bir kişiyi kurtarmak için yıllarca beklemek gibi peygamberlere mahsus hallerimiz oldu. Ve bundandı her ne ise başımıza gelen, bundandı böyle yaralandıkça yaramızdan hoşnut kalışımız.

Bizi töreli kılana hamdolsun ki bizi yine son liman, son gemi, son deniz, son fener, son bayrak, son vatan kıldı. Ve şimdi yine sözün bittiği yere geldik. Sabır tükendi, bıçak bilendi, denecekler dendi, denenecekler denendi. Ve gemi yeniden sefere çıktı, vecdiyle meşhur gönüller duası ardı sıra. 

Şimdi!

"Seni görüp de baştan çıkmayan aklı ezmek yaraşır!"

Şimdilik bu kadar, 

Uzaktan bakınca faşist, yaklaştıkça kafatasçı olduğumu düşünebilirsin. 

Ama tanıdığında bütün ırklara kollarını açmış beklemekte olan sempatik biri olduğumu görebilirsin. Orhun Kitabeleri'ndeki öğütleri ezbere bildiğimden olsa gerek en iyi düşmanın ölü düşman olduğunu kabul etmekteyim. 

Diyeceklerim şimdilik bu kadar,

Devletimiz bin yaşasın! 

Gerisi olur gider.

Ama, söyleyeyim de, içimde kalmasın, ben hala,

Bir subay için “Yakın menemeni” diyen Başbuğ Mustafa Kemal'i özlüyorum.

Saygılarımla.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.