1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ‘Yaşanabilir Türkiye için çalışıyoruz’
‘Yaşanabilir Türkiye için çalışıyoruz’

‘Yaşanabilir Türkiye için çalışıyoruz’

‘Yaşanabilir Türkiye için çalışıyoruz’

A+A-

Yeniden Refah Partisi’nin 23 Kasım 2018 tarihinde kurulduğunu söyleyen İl Başkanı Mustafa Özerdem, “Bugün geldiğimiz noktada 81 ilde, 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Yaşanabilir bir Türkiye için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Mehmet Ali Eskipostalcı

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, partisinin 2’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. İl başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında konuşan Özerdem, Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan liderliğinde 99 kurucu üyenin imzalarıyla kurulduğunu hatırlattı. Özerdem, “Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Milletimiz için paylaşımda adalet ve yönetimde adaleti tesis edeceğimize dair Millî Görüş sözü vererek yola revan olduk. Birinci 40 yılda milletimize efsane hizmetler yapmış Millî Görüş Hareketi’nin, 2. 40 yılda da bu hizmetleri sürdüreceğinin müjdesini verdik. Bugün geldiğimiz noktada 81 ilde, 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Partimiz kurulduğu günden bu yana tüm Anadolu’yu karış, karış geziyor, milletimizle buluşuyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, hak ve adaletin hâkim olacağı yeni bir dünya hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

İslam Birliği vurgusu

Hedeflerinin yeniden büyük Türkiye’yi inşa etmek olduğunu dile getiren Özerdem, “Milli ve manevi değerlere bağlı, eğitimli ve donanımlı gençliğimizle, anne ve baba olmanın değerini bilen, yeni nesilleri yetiştirecek en sağlam yapının aile olduğunun bilincinde olan milletimizle, refahın ve kalkınmanın üretmekle mümkün olduğunu bilen sanayicimizle, çiftçimizle yeniden büyük Türkiye hedefine ulaşacağız, ekonomik ve teknolojik bakımdan güçlü Türkiye’yi hayata geçireceğiz. Bugün Ayasofya’nın zincirlerinin kırılmasının mutluğu içerisindeyken, Mescid-i Aksa’nın esaretinin hüznünü yaşamaya devam ediyoruz. Sadece mazlum Müslümanların değil, Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya tüm ezilmişlerin acı feryatlarını duymaya devam ediyoruz. Yeniden Refah Partimiz; yeniden büyük Türkiye’nin mimarı olacak kadroları, İslam Birliği’ni kuracak iradeyi ve yeni bir dünyayı inşa edecek lideri ve vizyonu bünyesinde barındırmakta. Yeniden Refah Partimizin 2. kuruluş yıldönümünde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla aziz milletimize, sonsuz teşekkürler ediyoruz” diye konuştu.

Özerdem, Konya’nın 13 ilçesinde teşkilatlanmanın tamamlandığını, 6 ilçede çalışmaların sürdüğünü ve ilkbaharda tüm ilçe teşkilatlarının hazır hale geleceğini sözlerine ekledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.