1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. YENİ KONYASPOR
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

YENİ KONYASPOR

A+A-

Karşılaştığım insanlar hep aynı soruyu soruyorlar. Yeni Yönetimimiz ve Aykut Kocaman Konyasporumuz da neler yapacak güveniyor musun? Verdiğim tek cevap: Güvenilir, Kaliteli. Ne yapmak istediğini bilen ve vizyonu olan bir yönetimimiz var, Tabiki de Muhteşem bir Teknik Direktörümüz var.

Güvenelim Sabredelim.

Yönetimimiz Hilmi Kulluk Başkanımızın önderliğinde, attıkları adımlar, bilerek ve ileriye yönelik olarak Gözlemliyorum. Yaptıkları her işte Konyaspor’umuzu daha ileriye nasıl taşırız düşüncesi ve çalışması içerisindeler. Bundan eminim, sonsuz güveniyorum. Yönetime seçildikleri günden itibaren, doğru ve sağlam adımlarla ilerliyorlar. Bir tek eksik gördüğüm nokta var. Hakemlerden nemalanan kabadayılar sistemine karşı durmak için, çok daha dik durulması gerekiyor.

Hakemleri de, TFF deki bozuk sistemi de alt edecek bir takım oluşturmak için, Her anlamda çalışmaya devam etmeliler. Bu yapılanma için cesaretli olmak gerekiyor. Yönetimimiz, Kulübümüzün ekonomisini, alt yapısını,  A dan Z ye saha dışı etkenleri,  kulübümüzü en iyi yere taşımak için çaba sarf ederken, Saha içini, Futbol Takımımızı da geleceğe emin adımlarla taşıyacak kişiye teslim ettiler. O isim ki; Karakterli Şahsiyet, Futbol Bilgesi, Ülkemizde değeri ilerde çok daha iyi anlaşılacak olan AYKUT KOCAMAN’dır.

Konyaspor Ruhunu Yeniden Canlandıracak Kişidir Aykut Kocaman. Konuştuğu her sözün, her kelimenin içinde futbolun gerçeklerini anlatan özel sözlerin sahibidir Aykut Kocaman.

Ne yapmak istediğini çok iyi bilen, duygularına boyun eğmeyen, sağlam prensiplerle hareket eden kişidir Aykut Kocaman. Ümidimizi kaybettiğimiz zamanlarda her zaman dimdik güçlü inançlı duruşun sahibidir Aykut Kocaman. Sisteminden hiçbir zaman ödün vermeyen, sadakatin, çalışmanın azmin, inancın tanımıdır Aykut Kocaman geçtiğimiz hafta Aykut Hocam bizleri Konyaspor tesislerinde misafir etti. Kendisine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Sohbetimiz esnasında Konya’mızın kendisine ve sistemine çok güvendiğini ve önceki yıllardakinin tersine desteğin tam olduğunu belirttim. Hatta ilk yılında Vukovic’i takıma kazandırmak için çok saba sarf ettiğini bu çabayı sarf ederken tribünlerden çok çatlak sesler çıktığını ve sonuçta Vukovic’in vazgeçilmez oyuncumuz olduğunu belirttim. Bana ifadesi aynen şu şekildeydi; ‘’Tunahan çatlak sesler yine çıkacak, Tribünlerden homurdanmalar yine olacak. Ama biz sistemimizden vazgeçmeyeceğiz, Oyuncu grubuna güvenmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki bize sabredin güvenin. Zamanla bu takım çok daha iyi yerlere gelecek. Olumlu Eleştirilere her zaman açığız. Biz ekip olarak Konya’nın güveninin boşa çıkarmak için elimizden gelenin en iyisini vereceğiz ifadelerini kullandı.

Bu şehir sizden Şampiyonluk istiyor, Benimde şahsi olarak önümüzdeki yıllar beklentimde bir şampiyonluk var. Ne düşünüyorsunuz diye sordum. Çok inançlı bir şekilde İnşallah neden olmasın, Sabredelim, çalışmaya devam edelim inşallah o günleri görürüz cevabını verdi Aykut Hocam da, inancın çok daha üst seviyede olduğunu, şehre ve takımına çok daha güvendiğini gözlemledim. Büyük Konyaspor Taraftarı biz Yönetimimize, Teknik Ekibimize, Takımımıza sonsuz güvenmeye devam edelim.

Hocamız Saha içinde bütün futbolcularımızın her konuda eksiklerini tamamlamaya takım içi dengeleri korumaya çalışıyor. Özellikle Forvetimiz Adis Jahoviç’e de destek olalım.  Her futbolcu gol ve goller atmak ister. İnanın Antrenman öncesi birebir Jahoviç’e kaçırdığı golleri sordum. Son zamanlarda golleriyle takıma destek olamadığı için kaçırdığı gollerden ötürü üzgün ve stresli.

Daha dün bize geldiği zaman Ligimizin en kaliteli oyunculardan birisi olduğunu konuşuyorduk. Ne zaman unuttuk o günleri. Taraftar iyi günde kötü günde her şartta destek olmak demektir.

HEP DESTEK TAM DESTEK. İNANALIM GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ.

Önceki ve Sonraki Yazılar