Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Normal-2

A+A-

Yetmişlerin “hippi hareketinde” Soğuk Savaş döneminin her an karşılık düğmelere basılabilir ve bir nükleer savaş çıkabilir, yarın olmayabilir, hissinin de etkisi vardı.

Bu dalgalanmalar özellikle genç ve orta yaşlarının başlarındakilerin “geleneksel politikaya” olan ilgilerinin kaybolmasına, büyük ideallerin, büyük fikirlerin ya da liderlerin peşine takılmaktan uzaklaşmalarına da yol açabilir. Açabilir derken aslında açtı ama etkisini yavaş yavaş gösterdiği ve bu fark edilmediği için böyle söylüyorum ya değilse yazdıklarım gerçekleşiyor, en yakınlarımdan gözlemleyip görüyorum.

Yönetici egemenlerin toplumsal meşruiyet arayışından vazgeçmeleriyle, yönetilenlerin egemenlerin yönetme kurallarını hiçe sayma tutumları arasında karşılıklı birbirinden kopma eğilimi gelişebilir.

Ölümcül salgınlara eşlik edecek, birbirlerini karşılıklı çığırından çıkaracak iklim, çevre, enerji ve gıda krizleriyle birlikte hem hayatta kalmanın çok zorlaştığı ve aynı zamanda hayatın bizatihi kendisinin değersizleştiği bir “karanlık dönem” yeni normal, yeni norm.

Kongo’da uzun yıllar süren kanlı iç savaş döneminde, herhangi bir bireysel ya da politik amaç gütmeden sadece şiddet olsun diye ölümcül saldırılar düzenleyen gruplar ortaya çıkmıştı.

İnsanlara ve insanlığa “birlikte bir gelecekte ölüm korkusu olmadan yaşamak mümkün” hissini, umudunu vermeyi amaç edinen bir siyasal örgütlenme, hareket ve eylem biçimi için düşünmeye başlamak zorundayız, ya değilse bize zorla empoze edilen yeni normlar ile bizi de yeni dünya normali ile bir çok ulusal ve kişisel özgürlüklerimizi kayıp etmemiz içten bile değil. Ortak bir insanlık kavramını silerek, “yeni normal” adı altında insanlar ve insanaltılar diye adlandırılabilecek bir türsel ayrılmanın politik ve ahlaki temellendirmelerine maruz kalabileceğimizi bilmeliyiz. Koronadan korunma önlemleri, insanaltılardan korunma önlemlerine hızla dönüşebilir.

Bu bağlamda hümanoidlere de girelim, insansı robotlar, peki ne işimize yarayacak bu insansılar. Bu süreci planlayan önce ki yazdığım yazılarda küresel akıl diye betimlediğim ekip, dünya nüfusunu sekiz milyardan, beş milyona kadar indirme derdinde, işte bu geriye kalan beş yüz milyona bu insansılar hizmet edecek ve onların planına göre dünya yeniden soğutulup, şekillendirilecek. Yani adamlar artık, mesih İsa ve mehdi beklemiyor, direk Tanrı’lığı oynuyorlar ve maalesef bizim yöneticilerimiz ve diğer ülkelerin yöneticileri bu konularda ama bilinçli ama bilinçsiz bu ‘küresel akla’ hizmet ediyorlar.

Kesinlikle 5g’ye karşıyım ve diyorum ki, hepimiz karşı duralım, adamlar uzayı işgal ederken 5G ile ürettikleri insansıları dünyanın her yerinden yönetebilecekler. Sonrası müthiş bir yıkım, bilim kurgu filmi gibi geldi değil mi, ama önümüz de ki beş sene bu öngörülerim gerçekleşecek hiç şüphem yok.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.