Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Türkiye!

A+A-

Erdemliler hareketinin basına düşen ‘sonsuz iktidara yürüyoruz’ demeci vardı. İktidara geldikleri andan itibaren sürekli gündemde tuttukları iki şey dikkat çekiciydi. 1-Başkanlık sistemi. Bu söylem ne zaman söylenmez oldu, unutuldu dediğimiz noktada Devlet Bahçeli marifetiyle dolaptan çıkarılıp tezgaha kondu ve milletin şimdilerde idrak ettiği benimde hep söylediğim şekli ile sandığa kız giren oyları dul olarak çıktığıydı...Bu noktada bir şey dikkatimi çekti!..

***

Dillerine pelesenk ettikleri 2. konu ise Yeni Türkiye söylemi.. Bu iki söylem birbiriyle örüntülü olup; biri olmadan diğeri bir anlam ifade etmiyor. Bu iki söylem 2023 tarihine demir atmaktadır. 2008’deki Graham Fuller kitabında çokça geçen Yeni Türkiye!..derinliği olan bir konu..  Atatürk'ün Lozan Anlaşmasına koydurttuğu dahice, mükemmel öngörüsü ile 96 yıl önce Irak haritasındaki en küçük değişikliğin Musul ve Kerkük'ü Türkiye'ye bağlıyor olması. Bu durum BOB'çuların nihai hedefini imkansızlaştırıyor. Zira Lozan antlaşmanın iptali, Türkiye'nin bu hakkından mahrum olması ancak Türkiye Cumhuriyeti devlet adının değişmesi ile mümkün olabilmektedir. Şimdi buradan hareketle şunu idrak etmemizde fayda var  mesele T.C. ibaresinin takıntıdan öte bir durum olduğu ve TC. tabelalarının kaldırılmasının altında yatan asıl sebebin yapılacak ad değişikliği ile yok edilmesi hadisesi... Hilafet sancağı da hazır Türkiye'de ve Kudüs kararına Müslüman ve Arap dünyasının ABD'den yana tavrını ekleyin yahut başka yol ve yöntem....

***

Üstelik  Adalar Yunanistan'a terkedilmişken ve ABD üstleri kurulmuşken, İran ambargosu ve Kuveyt üzerinden son kuşatma yapılırken ve müdahale adı altında işgale açık anlaşmalar yapılmışken bir 23 Haziran'dır gidiyor. Seçim yapılmasın deniyor!.. Haydi yerel, genel seçim hepsini bir yapacağız dense olmadı. Önemli olan buna zemin hazırlayacak pas kimden gelecek. İlki Devlet Bahçeli'den gelmişti, ikinci pas ondan gelmez. Bu minvalde Kemal Kılıçdaroğlu 23 Haziran üzerinden inşallah bir tuzağa düşmez. Zira bir İstanbul seçiminden öteye bir durum var gibi. Buradan asıl fırtına çıkartılacak gibi. İnşallah yanılırım ama Yeni Türkiye söylemini ağızlarına almamaları düşündürücü. Uyumamak lazım zira don yemiş gibiyiz uyursak uyanamayız .

Allah bizleri şerden hayr'a kavuştursun...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum