1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Yeniden Yeni Dünya Düzeni
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeniden Yeni Dünya Düzeni

A+A-

Yurt dışı seyahatlerimizde nerede olursak olalım, vatandan habersiz kalmak olmuyor. Haber alınca da huzur kalmıyor. Şehitler, şehitler yine şehitler. Allah’ın lütfettiği yüce şehitlik makamı şu hali ile siyasetçinin ağzına hiç de yakışmıyor…

*

ABD’ye karşı sırtımızı dayadığımz dostumuz(!) Rusya, yıkmaya çalıştığımız Suriye rejim güçlerini destekliyor. Bu dönüş de neden? Rusya’ya karşı sırtımızı dayadığımız dostumuz(!) ABD bölücü örgütüne silah yardımı yapıyor. Kudüs gidiyor, Trump’ın davası bitiyor. Peki, Türkiye’nin dış politikası nereye gidiyor, dünya liderimiz ne yapıyor?

*

Ölen kralı için yas ilan ettiğimiz Arapların desteklediği bir grup terörist Libya’da birkaç canımızı alıyor… Birkaç mı!? O nasıl söz öyle, canın bir kaçı olur mu hiç? Stalin miyiz biz! Bazı Arap devletlerinin, ABD’deki lobi şirketleri eliyle Türkiye aleyhine propaganda yapıyor… Nerede kaldı kardeşlik, ne oldu hayaller !?

*

Başımıza gelen tüm bu belalar düşman yüzünden geliyorsa, düşmana bu fırsatı kim veriyor? Niçin veriyor?

*

Yok bu belalar bizim, kendi eksik ve yanlışlarımızdan dolayı geliyorsa niçin ders alıp kendimizi sorgulamıyoruz ve yanlışın neresinden dönülse kardır, devlet ve millet işlerinde kibir olmaz, bilim olur, hakikate uymak gerekir demiyoruz?

*

Bunu yapamıyorsak niçin düşman arıyoruz? Niçin başkalarını suçluyoruz? Bu kafada ısrar edersek biz kendi kendimizi yıkarız, düşmana gerek kalmaz… Yıkarız tabi, cehaletten daha büyük düşman aramaya gerek var mı? Cehaletin en büyük işaretlerinden birisi çelişkili bilgilere aynı anda inanma hastalığıdır ve hastalıklı olduğunu kabul etmeyen kişileri hiçbir ilaç tedavi edemez?

*

Cehalet hastalığını kabul etmemenin en büyük sebebi de kişinin kibrinden dolayı kendisini sorgulamaması ve çevresinde şu veya bu sebeple pohpohlayanların gazı ile kendisini en doğru ve en  sağlıklı zannetmesidir. Böyle bir zan ile yanlışı ile yüzleşemeyi reddeden ve yanlışlarından ders almayanlar milletin geleceğini nereye kurar sizce?

*

Yeniden yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Bir yeni düzen daha! Bu yeni dünya düzeni sözü hiç bitmedi, bitmeyecek. Biz, coğrafi olarak dünyanın akupunktur noktalarından birindeyiz ve bu iyi bir şey ama yeniden yeni dünya düzeni çalışmalarında neyiz? Motor mu, direksiyon mu, şanzıman mı, teker mi, eldiven mi, maşa mı?

*

Yeniden yeni dünya düzeninin tasarım ekibini yöneten ABD, farklı fikirlerden rahatsız olmuyor, farklı fikirleri aynı potada harmanlayarak yeni fikirler üretiyor.. Ve bu da gücüne güç katıyor.

*

Bizdeki kavga ise hala CHP, MHP, AKP zıtlaşmasından öteye geçemiyor. Yetmez mi bu kadar didişme? Bulunduğunuz makamlara layık olun ve milleti hazırlayın geleceğe, yeniden yeni dünya düzenine… Utah, Salt Lake City’den selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.