1. YAZARLAR

  2. Abdullah Buksur

  3. Yerel Seçimler-2
Abdullah Buksur

Abdullah Buksur

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yerel Seçimler-2

A+A-

Kaldığımız yerden devam ediyoruz…

Yerel seçimlerde AK Parti ve MHP seçmeni, muhalefetin bir şeyler yapmadığı şu ortamda, zihni bir ittifak yapmış durumdadır. Yerel seçimlerde genel anlamda belirleyici olacak, AK Parti CHP olmayacak, tam tersi bu partilerin dışında olan partiler belirleyecektir.O nedenle adayların sadece partilerinin genel söylemleri üzerinden politikaya dayalı bir dil üretmeleri başarı getirmeyecektir.Bu sadece siyasi anlamda daha geniş bir yelpazeye hitap eden bir dil geliştirmekle başarılamayacak. Aynı zamanda kendi medeniyet kodlarımıza uygun olarak, birlikte yaşayacağımız bir yerel yönetim anlayışını her alanda ortaya konulmalı. Ayrıca bu eylem planları ile ortaya konulmalıdır.

***

Ülkemizde yaşanan yürütmede yaşanan değişikliklere dayalı olarak, değişen zamanın ruhuna uygun mastır planlar ve birlikte yönetmeyi taahhüt ettiğiniz ekip etkili olacaktır. Burada kast ettiğim şey yol yapmak, kaldırıp yapmak, alt geçit yaparak üstüne çiçekli kavşak yapmak dönemi bitmiştir. Hayatın her alanında yerel halkın güvenliğinden, istihdamına, eğitiminden, sağlığına vb konularda yapacağınız katkılar öne çıkacaktır.

***

Kutuplaşmaları aşan, gündelik hayatı kolaylaştıran, kimliklerin üzerine çıkan, yerel katılımı sağlayan, “bir arada daha iyi yöneteceğiz” söylemi öne çıkarılmalıdır. Partilerin parlak profilli insanları beş ayda yapacağı çok şey yoktur.Partilerin yerele dair genel politikaları ve onları sahada dillendiren, hayata geçirme iddiasında olan kişilerle bir anlam kazanacaktır. Yerel seçimler sadece adaylar için değil, partilerin kendilerini de değerlendireceği bir seçim olacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.