1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Yerli Aşıya Kadar Sabır
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yerli Aşıya Kadar Sabır

A+A-

Dünyayı sarıp sarmalayan hastalık yeniden yükselişte. Pek çok ülkede radikal kararlarla yeniden kısıtlama dönemine girdi. Globalleşen dünyada bizlerin her şeyden uzak kalabilmemiz de pek mümkün değildi, öyle de oldu. Korona virüs salgınının yeniden tırmanış ivmesiyle ülkemizde yeni bir dalga başladı. Aşı çalışmaları için her yeni gün daha müjdeli haberler geliyor, hastalık zaman kaybetmeden güç gösterisine başlıyor. Bir o güçleniyor bir biz. Ne kadar aşı müjdeleriyle umutlansak da aşıyı bulmak salgının son bulacağı anlamına da gelmiyor.

***

Bulunan aşının seri üretimi, genelde başarıları, dünyanın her noktasına sevkiyatı, insanların aşıya karşı güveni… Tüm bunların tek tek cevapları ulaşamadıktan sonra salgına karşı galip geldiğimizi iddia etmek beyhude bir hayalden başka bir şey değildir. Ülkemizde yeniden trend yakalayan salgına karşı alınan tedbirler bizleri ürkütmeye yetti. Artık şunun farkına vardık ki devlet eliyle cebir uygulanmadan salgına karşı bireysel mücadele edemiyoruz. Günlerce hatta aylarca Bakan Koca, bir ağabey bir baba edasıyla uyardı, onun nasihatlerine kulak asılmamasından dolayı artık radikal kararlar almaktan başka çareleri kalmadı.

***

Bu sürecin uzaması ya da kısalması bizlerin elinde. Konulan kurallara harfiyen uyduğumuz taktirde bu süreç en kısa zamanda son bulacaktır, biraz da ehemmiyet biraz daha sabır. Umut ediyorum ki yerli ve milli aşı başarıya ulaşır ve seri üretimler ile kendi halkımızın korunmasını sağlar. Yerli akıl ve imkanlarla üretilen silahların güvenliğimizi sağladığı gibi yerli aşıyla sağlıcakla günler tesis edilir. Yerli ve milli aşı çalışması başarıya ulaştığı taktirde yukarıda sorduğumuz sorulardan biri güvenilirliği sağlanmış olacağını umuyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.