23 Temmuz 2016 Cumartesi
Türkiyeye güven tam
FETÖcu doktorlar yardım etmedi iddiası
TSK PKK hedeflerini vurdu
78 milyar lira eridi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerli malı yurdun malı; herkes onu kullanmalı
13 Aralık 2012 Perşembe 14:36

Yerli malı yurdun malı; herkes onu kullanmalı

Merve Enva Çocuk Akademisi ve Ali Küçüksucu çocuk Akademisinde "Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı' sloganıyla çocuklara yerli malını kullanmalarını teşvik için program düzenlendi.

Anaokulları Genel Müdürü Aykan Ataseven “4-5 yaş grubu öğrencilerimize yerli malı tüketerek Ülkelerinin daha fazla kazanacağını ve daha çok hizmet edecekleri bilinciyle yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz, diyerek şunları söyledi:
"Öğrencilerimiz, evlerinden getirdikleri kuru yemiş, meyve gibi yiyecek ve içecekleri arkadaşlarıyla paylaştı. Öğrencilerimizin farklı etkinliklerde bulunmasını önemsiyoruz. Öğrencilerimizin özel günleri aktif olarak yaşamalarını sağlıyoruz. Bu tür etkinlikler onların farklı değerleri edinmesi için çok önemli. Öğrencilerimize yönelik her yıl yerli malı hakkında etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de öğrencilerimiz evlerinde hazırlanan tamamen yerli ürünleri getirerek burada arkadaşlarıyla paylaştı. Sağlık açısından endişe duyulan yabancı gıdaların revaçta olduğu günümüzde, yerli malı kullanmak hem sağlık hem de ekonomik açıdan büyük önem arz etmektedir. Hem eğiten hem de çocukların eğlenmesine vesile olan yerli malı, çocuklarda paylaşma ve yardımlaşma duygusunu da geliştirmektedir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
RESMİ İLAN
ÖZEL