1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Yetki yine Bem-Bir-Sen’de
Yetki yine Bem-Bir-Sen’de

Yetki yine Bem-Bir-Sen’de

Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan, Bem-Bir-Sen'in Konya’da 2 bin 804 üye sayısı ile hem etkili hem de yetkili sendika olduğunu belirtti.

A+A-

Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan “Bem-Bir-Sen 2021 yılı yetki tespit sürecini 58 bin 635 üye sayısı ile 16. kez açık ara farkla ülke genelinde birinci olarak tamamlarken, Konya’da ise 2 bin 804 üye sayısı ile hem etkili hem de yetkili sendika oldu.16. kez sendikamıza etkili ve yetkili yapan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yerel yönetim çalışanlarının mali ve özlük haklarını geliştirmek, özgürlük alanlarını genişletmek amacıyla 1994 yılından bu yana hizmet verdiklerini dile getiren Büyükaslan, “Bugüne yüzlerce kazanımımızın yanı sıra insani konularda duyarlı, kültürel değerlerimize bağlı, her türlü vesayet odağına karşı duran tarzımızla 16. defa yerel yönetim hizmet kolunda yetkili sendika olarak, hizmet kolumuzdaki diğer sendikaların toplam üye sayılarını geride bıraktık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünde düzenlenen yetki tespit toplantısı sonucunda Yerel Yönetim çalışanlarımızın teveccühü, teşkilatımızın azmi ve çalışkanlığı, üyelerimizin ilkeli ve kararlı duruşu tutanaklara yansıdı.

Konya’da tutanaklara yansıma şu sekilde oldu. Bem-Bir-Sen Konya 2 bin 804 üye, Türk Yerel Hizmet Sen 225 üye Tüm Bel Sen 20 üye ve Tüm Yerel Sen 5 üye olmak üzere toplam 3 bin 054 üye tercihi yaptı. El değiştiren belediyelerde siyasi partilerin yandaşı sendikalarca üyelerimize yönelik yapılan baskı, tehdit ve sürgünlerle yetkiyi alacağını zannedenler Bem-Bir-Sen’in dik duruşu, kararlı tavrı, birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadele neticesinde yine hüsrana uğradı. Hizmet sendikacılığı yaklaşımından taviz vermeyen Bem-Bir-Sen 16’ıncı defa yerel yönetim hizmet kolunun genel yetkili sendikası oldu. Yerel Yönetim çalışanlarının haklarını savunan, hukukunu koruyan, yerel yönetimlerde politikalarının belirlenmesinde aktif rol oynayan, her türlü zulüm, haksızlık, baskı ve zorbalığa karşı mücadele eden, mazlumdan ve adaletten yana tavır koyan, ilkeli duruş kararlı yürüyüşümüzle Üyelerimizden aldığımız destek, hem gücümüzün hem de sorumluluğumuzun büyüklüğünün göstergesi oldu” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.