Halime Doğru

Halime Doğru

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yıllar Sonra

A+A-

Kim derdi ki yıllar sonra karşılaşacağımızı? Kim? Bu kadar birbirimizi sevmenize rağmen ayrılıp tekrar aynı yerde karşılaşacağımızı kim derdi? Kim? Neden böyle olduk biz? Sebep neydi? Bu ayrılığın adı neydi acaba?

Acılarıma gülerek hatta acılarımıza gülerek, diyorum. Çok sevmek miydi? Bu kadar çok yanmak mıydı sebebi? Anlattım da güldüler bana. Biliyor musun seven ayrılır diye, seve seve ayrılır mı diye…

***

Hem ağladım hem anlattım seve seve ayrılır diye… Ağlaya ağlaya ayrılır diye...Yana yana ayrılır diye... Dediler: "Ne kadar çok sevmişsin."

Çok mu? Çok nedir, nedir ki çok? Çoğun anlamı nedir? Ben çok falan bilmem. Ben dünya bilirim, evren bilirim işte o kadar. Uçsuz bucaksız sevdim dedim.

Ben ağladım, onlar sustu ve dinlediler hikayemizi. Şimdi sana soruyorum, neydi bizim hikayemiz? Söyle bakma öyle hadi söylesene. Bu yanmanın sebebi neydi? Anlat da ben de bileyim.

***

Ben çöktüm diyorum ama sen daha da beter olmuşsun. Kahrolmuşsun. Nasıl bana sensizlik iyi gelmediyse sana da bensizlik iyi gelmemiş. Sen sus, sen konuşma.

Ben susmayacağım. İlk günkü gibi seni öyle çok seviyorum ki... Hani diyorlar ya... Kördüğüm gibi...

Benimki hem kör hem sağır hem de lal bir sevgi işte. Seviyorum seni, asla da sevmekten vazgeçmeyeceğim. Evvelim sensin, ahirim de sen olacaksın. Ne olursun, sen ağlama. Ben senin yerine de ağlarım. Ben senin yerine de yanarım bu kara sevdaya, bu kara yazıya.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar