1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Yokuş ve Obrukçu’dan tartışma
Yokuş ve Obrukçu’dan tartışma

Yokuş ve Obrukçu’dan tartışma

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, belediyede çalışan taşeron işçilerin işten çıkartıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

A+A-

Oprukçu, iddiaların asılsız olduğunu ve görev geldiği günden itibaren hangi partili olursa olsun hiç kimseyi işten çıkartmadıklarını söyledi. Oprukçu, “İki yıllık dönemin sonunda, önümüzdeki üç yılın hem belediyemiz hem çalışanlarımız hem de hemşehrilerimiz açısından daha verimli bir hizmet sunabilmek için dün bütün personelimizle pandemi şartlarına uygun olarak bir toplantı gerçekleştirdik. Bu çerçevede belediyemizin çalışma düzenini yeniden yapılandırmak ve özellikle de temizlik hizmetleri, park bahçeler gibi vatandaşımızın doğrudan muhatap olduğu birimleri daha verimli hale getirmek için çalışanlarımızın bir kısmını sadece 3-5 günlük izine ayırdık” dedi.

Oprukçu, Ramazan ayına girildiği bir dönemde insanların ekmeğiyle oynayacak kadar haysiyet fukarası olmadığını belirterek, “Herkes bilsin ki belediye başkanı olduğum günden beri hangi partili olursa olsun tek bir kişiyi dahi işinden, aşından ekmeğinden etmiş değilim” ifadelerini kullandı.

Mağduriyet yaşanmasın

Oprukçu’ya cevap veren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Bugün pek çok basın yayın organına da yansıyan husus doğrudur, gerçektir. Belediye Başkanının kararını değiştirmesi olumlu bir gelişme. Anlaşılan suçluluk psikolojisiyle böyle bir açıklama yapmaya kendisini yöneltmiştir” dedi. Belediyenin 300’e yakın işçiyi ücretsiz izne gönderdiğini ve olayın doğru olduğunu vurgulayan Yokuş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bilindiği gibi hükümet 1 Nisandan itibaren “Kısa Çalışma ödeneği” süresini uzatmamıştır.  Bu nedenle başta belediyeler olmak üzere, şirket çalışanlarına kurum ve kuruluşlar kendi bütçelerinden ücret ödemekle yüz yüze kalmıştır. Anlaşılan o ki; işçilerin ücretlerinin belediyece verilecek olması   (Ereğli Belediyesine ağır yük getireceği için) söz konusu ödeneğin kaldırılması nedeniyle Belediye başkanı çalışanlarını ücretsiz izne yollama kararı almıştır. Belediye Başkanının bu gün ‘3-5 gün’ olarak açıkladığı ücretsiz izin süresinin doğru çıkmasını ümit ediyor, mağduriyet yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.