1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Yol Tükendi Ben Tükendim
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yol Tükendi Ben Tükendim

A+A-

Türkiye Cumhuriyetibelli dönemlerde hükümet buhranı yaşamıştır. Şu anda Allah’a şükürler olsun ki Ahmet Davutoğlu’nungayretleriyle yüzde 49’luk bir destekle AK Partiiktidarda memleketin işlerini idare ediyor. Ahmet Davutoğlu’nun sayesinde diyorum çünkü ben 7 Haziran seçimlerinde şu AK Parti’ye bir ders verelim diyenlerin pekçoğunu Bilge İnsan Davutoğlu’nun yumuşak ve kucaklayıcı tavrıyla topladığına bire bir şahit olanlardanım.AK Parti’nin 2. Olağanüstü Kongresi ve öncesinde konuşulanlar gösterdi ki, AK Parti milletin değil Tayyip Bey’in partisiymiş… Kongre öncesinde Tayyip Bey’in Bilge Başbakana karşı; ‘Seni oraya kimin getirdiğini unutmayacaksın’sözleri yüzde 49,5 oy almış olan Ahmet Bey’i kendi evinde kiracı gibi görüp tahliye kararı aldığını bildiriyordu. Kongrede Divan Başkanı Bekir Bozdağ’ın“Bu parti Tayyip Erdoğan’ın partisidir. Bu böylece biline” sözleri bunu pekiştirmiştir. Dolayısıyla AK Parti artık milletin partisi değil Tayyip Bey’i sevenler derneğidir. Ana muhalefet partimiz iseDeniz Baykal’a yapılan bir sürü oyundan sonra milletten alınarak alevi kardeşlerimizintoplandığı bir mezhep partisi haline gelmiştir. Yüz kere Genel Kurul yapsan artık oranın çizgisini değiştirmek mümkün değildir.Dolayısıyla bu parti için de Aleviler ve Alevi sevenler derneğiifadesini kullansak yanlış olmaz.
***
Gelelim şu günlerde milletin elinden alınıp Pensilvanya’yabağlanmak istenen MHP ye… AK Parti’nin tek adam partisi haline gelmesinden sonra vatandaşların birçoğu için gidilecek kapı gibi görünen MHP de ne yazık ki şu günlerde Paralel’in pençesinde… Sayın Devlet Bahçeli gemisini kurtaran kaptan olma yolunda çırpınsa da paralelcilerkolay kalay bırakacağa benzemiyor. Eğer bu parti bir maceraya girip paralelin eline geçerse kazanan ülkücüler değil, Tayyip Bey olacak…Bu durumda O’nuntereyağlı ekmeğinin üzerineAnzer balı sürmüş olacaklar. Zaten paralele vurdukça oy topluyor, şimdi paraleli parti olarak karşısında buluncavurdukça yer gök inleyecek demektir.Şimdiden haber vereyim belki paralel bir MHP baraj altında bile kalabilir. Sonuç; bu parti paralelin eline geçerse bu partiye de“Pensilvanya’yıkıble edinenler ve muhibbileri” derneği adı verilebilir.
***
HDPKK partisini bilmem izah etmeye gerek var mı? Göbeğinden İsrail ve onun öz çocuğu ABD’ye bağlı Yüce Meclisteki uzantılarıdır denebilir. İçimizdeki azınlıkların bile minnet duygusundan ülke aleyhine çalışmadığı bir ortamda güya vatandaş sıfatıyla dış güçlerin kuklaları olanlar.Şimdi bu kadar tespitten sonra gelelim manaunfihimize… Yani ne söylemek istediğimize… Diyorum ki başlığa dönüp bir kez daha okuyun… Bu partilerden başkaca partimiz yoksa galiba yol tükendi…Yeni bir yol lazım gibi geliyor bana… Millet 14 sene benim diye gittiği partiden yüzde 49,5 a rağmen resmen tahliye edildi… Diğerleri iseal birini vur birine… Yol tükendi ben tükendimgardaş…Yeni bir çıkış yolu bulma zamanı geldi haberin olsun…Yukarıdaki makaleyi okuyan Saadet Partili kardeşlerim “Yol var, bizim parti” diyebilirler. İyi de oraya gitmeye de yaşımız müsait değil… Hele bir 70’i devirelim de sonra düşünürüz.Bilmemkatılırmısınız? Allah’ a emanet olun…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.