1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yöntem’den sınav başarısı
Yöntem’den sınav başarısı

Yöntem’den sınav başarısı

Yöntem’den sınav başarısı

A+A-

Yöntem Eğitim Kurumları Türkçe Öğretmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Pazarcı, “Ülke olarak zor bir dönemi büyük ölçüde geride bıraktık. Hem LGS’de hem de YKS’de büyük başarılara imza attık” dedi.

 

Hayriye Eroğlu

Yöntem Eğitim Kurumları Türkçe Öğretmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Pazarcı, pandemi sürecinde öğrencilerinin eğitimlerine devam ettiği gibi Yöntem Uzaktan Eğitim Platformu (Y-UZEP) ile akademik olarak derslerinde geride kalmadıklarını söyledi.

Bu yılki YKS’yi değerlendiren Yöntem Eğitim Kurumları Türkçe Öğretmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Pazarcı, “Ülke olarak zor bir dönemi büyük ölçüde geride bıraktık. Hem LGS’de hem de YKS’de büyük başarılara imza attık. Resmi sonuçların açıklanmasını iple çekiyoruz. Ortaya koyduğumuz farklı eğitim konseptiyle sadece Konya’da değil Türkiye’de de ses getiren kurumlardan olduk. Bu çok özel ve zorlu yılda LGS’ye hazırladığımız 8. sınıf öğrencilerimizle YKS’ye hazırlanan 12. sınıf öğrencilerimiz hem kolejde hem de özel öğretim kursunda 2019’un Ağustos’undan beri yoğun bir şekilde çalıştılar. Yarıyıldaki Geleneksel Antalya Kampı’nda gecelere kadar emek harcadılar. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin yanından hiçbir zaman ayrılmadılar.” dedi. 

Geride kalmadılar

Özgür Pazarcı, Yöntem Eğitim Kurumlarında öğrencilerin Y-UZEP’le derslerinde geride kalmadığını ifade ederek  “Pandemi sürecinde yerli ve millî yazılımımız olan Yöntem Uzaktan Eğitim Platformu (Y-UZEP) ile öğretmenlerimiz çocuklarımızın akademik olarak geride kalmamalarını sağladı. Bu yoğun çalışmalardan sonra da 20 Haziran’daki LGS de çok güzel sonuçlar aldık. 27-28 Haziran tarihlerinde yapılan YKS’ de ise özellikle TYT’de öğrencilerimizin zorlanmadıklarını söyleyebiliriz. Müfredatın gerekli kazanımları çerçevesinde hazırlanan sorularda Türkçe’de okuma becerisi bu yıl daha da ön plana çıkmıştır. Paragrafların önceki yıllara göre farklı olmaması, hızlı okuyan ve yorumlama gücü yüksek olan öğrencilerde başarıyı getirmiştir. Sosyal Bilgilerde güncel sorular da vardı önceki yıllarda sorulan soruların mantığına uygun olan da. Matematik, bilene kolay, bilmeyene zor geldi. Geçen yılların sorularını özenle inceleyip ÖSYM’nin soru sorma mantığını yakalayanlar için hiç zorlayıcı olmadı. Fen Bilimleri ise seçici idi. Lise hayatını eksiksiz geçiren ya da son dönemde çalışmaya başlayıp tüm eksiklerini kapatarak daha stratejik davranıp AYT’ ye ağırlık veren öğrenciler önemli başarılar elde edecek. Kurum olarak da bizim en büyük farkımız öğrencilere TYT’ye sağlam bir şekilde hazırlayıp AYT’ de fark attırmaktı. Şu anki manzara bu konuda ne kadar doğru bir yoldan gittiğimizi gösteriyor” diye konuştu.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.