1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Yüzde 99 Müslüman
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yüzde 99 Müslüman

A+A-

Ülkemizin yüzde 99’u Müslüman deriz ve övünürüz. Niçin övünürüz? Hiç düşündünüz mü? İçinde emeğimiz olmayan şeyler ile övünmeye hakkımız var mı? Biz bu haksız övünme arzusunu aşmadan, Müslümanlara musallat olan marazlar ortadan kalkmaz.

*

Bu marazlardan beslenen Müslüman maskeli tiplerin en büyük desteği şekil ile mana farkını anlamayan cahil Müslümanlardır maalesef. Müslüman kılığında gezen hainler sorun değildir ama bu hainleri Müslüman zannederek takip eden cahillerimiz çoktur ve büyük sorundur.

*

Geçen yıl hükümet “imar barışı” uygulaması başlattı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’un bu yıl Ocak ayında yaptığı açıklamaya göre "imar barışına başvuran bağımsız bölüm sayısı 9 milyon 687 bin" olmuş. Bunu nasıl anlamak gerekir sizce? İmar barışı, bir tür imar affı… On milyona yaklaşan başvurunun sebebi imarsız, imara aykırı, iskansız, ruhsatsız binalar.. Yani kanunu, hukuku, hakkı hiçe sayanlar.

*

Yani, 82 milyon nüfusu olan ülkemizde on milyon ev, bark, dükkan, küçük veya büyük bina sayın Bakanın ifadesine göre “bağımsız bölüm” imarsız yapılmış, imara aykırı yapılmış, iskansız yapılmış, ruhsatsız yapılmış.

*

Hadi biraz yumuşatalım içinde bazıları teknik veya bürokratik sorunlu olsun. Bu on milyon “bağımsız bölümde” yaşayan veya bunlardan yararlanan aile sayısı üzerinden hesap edersek 40 milyon kişi diyebilir miyiz? Biraz iyimser olalım canım, hadi 20 milyon olsun. Yirmi milyon kişi! Kim bunlar? Kanuna, kurala, güvenliğe, hakka, hukuka, “kul hakkına” uymayan kişiler nüfusun yüzde kaçı? Ama bi dakka bizim ülkemizin yüzde 99’u Müslüman değil mi?

*

İşte böyle Müslüman! İslam dininin hakikati ile Arap töresinin adetlerini birbirinden ayıramayan, hurafeye din diye sarılan, manayı anlamak yerine şekillere kanan, sakallıyı dede, sarıklıyı hoca, fesliyi Osmanlı sanan ve bunları takip edince cennete gideceğine inanan, bunların anlattığı yalanlara uyarak kendi milletine, devletine, tarihine düşman olan bir Müslüman tipi çıkmış ortaya… Müslüman mı? Müslüman!

*

Bunları uyarmaya kalkanlara da sanki elindeki cennet alınmış gibi saldırıyor bazıları. Bazıları ise din tüccarı; abdest ile namaz ile hac ile günahlar affedilir diye anlatıyor ve cehennemden korkanları yanına çekiyor... Aman canım ruhsat da neymiş, imar da neymiş? Kuran’da mı yazıyor? Yap geç diyor bazıları.

*

Bunlar trafikte araç kullanırken, kırmızı ışıkta duruyorlar iyi mi. Kuran'da mı yazıyor, niye duruyorsunuz? Ha, gören olur ve ceza keser diye değil mi? Ama görünmeden istediğin herzeleri yersin. Sonra millete göstere göstere bir namaz kılarsın geçer. Öyle mi? Öyle değil kardeşim öyle değil keşke anlasan. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.