1. YAZARLAR

  2. Osman Avanoğlu

  3. Yüzyılın İşgal Planı
Osman Avanoğlu

Osman Avanoğlu

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yüzyılın İşgal Planı

A+A-

Yazıya başlamadan önce genelde Filistin’in, özelde de Kudüs’ün ve Mescidi Aksa’nın Müslümanlar için ne ifade ettiğini bir sonraki yazıya bıraktığımı ifade ederek, Trump Efendi’nin meşhur Yüzyılın Barış Planı’na(!) değinmek istiyorum.

Gelelim bugünkü konumuza; İşgalci Yahudi Başbakanı Netanyahu ile onun hamisi Amerika’nın başkanı Trump, oturmuşlar kafa kafaya vermişler güya barış planı yapıyorlar. Filistin’i de açık açık tehdit ediyorlar bunu ya kabul edeceksin ya da kabul edeceksin. Yok ya! Yüzyılın barış planıymış. Yüzyılın barış antlaşmasıymış bak sen! Trump yanına Netanyahu’yu almış, kameralar karşısında cak cak ötüyor. Antlaşma dediğin iki taraflı olur. Hani nerede antlaşmanın muhatabı Filistin temsilcisi? Antlaşma maddelerini de sıralıyor zatı şahaneleri. Aslında maddeler Yahudi’nin onlarca yıldır taleplerini tekrardan ibaret. Tek dertleri işgallerini meşrulaştırmak…

***

Yüzyılın Barış Planı’nda (!) pardon, Yüzyılın İşgal Planı’nda neler var bir bakalım; Kudüs İsrail’in bölünmez, bütün bir şekilde başkentiymiş. Bak sen! Bunu Dünya’ya kabul ettiremedi, aklı sıra Birleşmiş Milletler’den yediği vetoyu yok hükmünde saydıracak. Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğu martavalını meşrulaştıracak Trump Efendi. Batı Şeria’da bulunan Yahudi yerleşim yerleri İsrail’in sınırları içerisinde olacakmış. Hee, yasadışı işgali meşrulaştırın bakalım. Batı Şeria’yı yutacaklar. Filistin bağımsız devlet kurabilecekmiş. Hem de şimdi kontrol ettiği toprakları iki katına çıkartabilecekmiş. Yüzde sekizi yüzde on altıya çıkartıyorlar. Ne de bonkörler. Birleşmiş Milletler, Yahudi yerleşim yerlerinin yasadışı ve kabul edilemez olduğunu defaatle beyan etti. Sözde barış planıyla BM’nin aldığı tüm kararlara rağmen yasadışı Yahudi işgalini akıllarınca yine meşrulaştırma var.

***

Mescidi Aksa’ya herkes özgürce ziyarette bulunabilecekmiş. Polis eşliğinde fanatik Yahudilerin baskınlarını yasal hale getirecekler. Müslümanlara ait olan Mescidi Aksa’yı Yahudiye peşkeş çekecekler. Oldu canım, derhal! Hamas gibi terör örgütleri yok edilip bölge silahsızlandırılacakmış. Yani “her türlü tecrite rağmen Gazze’ye Hamas yüzünden girip işgal edemedik. Bu örgüt dağıtılacak, biz de Gazze’yi rahat rahat işgal edeceğiz” diyor akıllılar. Hamas; Filistin halkının seçimlerde güvenoyu verip çoğunluğu sağlamasına rağmen terör örgütü yaftası yapıştırdıkları, hükümet kurmasının engellendiği siyasi bir partidir. Asıl önemlisi Gazze direnişinin merkezi, İsrail’e güçle karşılık veren tek örgüttür. Yani Yahudi’nin diş geçiremediği tek yapılanmadır Hamas. Silah zoruyla yok edemediler, “abra kadabra Hamas mafiş!”. Hadi ordan! Hasılı vel kelam Trump Efendi’nin deyimiyle Yüzyılın Barış Planı, Barış planı değil düpedüz Yüzyılın İşgal Planıdır. Yüz yıldır kaba kuvvetle, silah kullanarak beceremediğinizi, “barış planı” aldatmacanızla kandırarak elde edemezsiniz. Antlaşmanızı dürün bükün cebinize koyun. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.