1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Zafer Kime Batar?-II
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Zafer Kime Batar?-II

A+A-

27 Ağustos Perşembe günü kaldığımız yerden devam ediyorum;

4) Ümmetçilik kisvesi altında etki kurduğu milletlere ve hatta tüm dünyaya Türk tarihini kötüler hikayeler uydurarak, Türkler aleyhine konuşmalar yapan Araplar madde 3’te ifade ettiğim esaret altında yetişen, teslim oldukları haçlı, emperyalist, İslam düşmanı, her ne derseniz o güçlerin istediği şekilde eğitim almış ve onların verdiği bilgiler(!) ile konuşan Araplardır… Bunlar Kuran dili ile konuştukları için dinleyenleri çoktur. Bunlara kananlar ne kadardır? Sizin yorumunuza bırakıyorum ve Arap savunuculuğu yapacak olanlara da öncelikle, ABD’de Türkiye aleyhine lobi faaliyeti yürütenler arasında Araplar kaçıncı sıradaymış? Bi bakmalarını öneriyorum.

*

5) Madde 1'de ifade ettiğim Türk zaferini hazmedemeyen ve bu zaferin ürünü Türkiye Cumhuriyetini hazmedemedği halde kabul etmek zorunda kalan, Türkler yüzünden itibarı sarsılmış olan İslam düşmanı emperyalist güçler, hem kendilerini iyi hissetmek hem de Arapların ve diğer müslümanların özgürlük için Türkleri örnek almasını engellemek üzere Türkler ve Türklerin başarıları aleyhinde iftiralar, yalanlar uydurmuş ve yaymıştır hala da yaymaktadır...

*

6) Madde 2'de ifade ettiğim durumu hazmedemeyen Araplar da yani Türklerin yüzyıllarca millet-i necip(!) diye saygı gösterdiği Araplar, önce 1. Dünya Savaşı’nın ardından Türkler gibi bir kurtuluş, savaşı veremeyip düşmana teslim olmalarının, sonra da 2. Dünya Savaşı’nın ardından Endonezya ve diğer bazı müslüman devletler gibi onurlu bir özgürlük savaşı veremeyip düşmana teslimiyeti zımni devam ettirmelerinin ayıbını biraz olsun üzerlerinden atabilmek için madde 5'te bahsettiğim, düşmanın Türkler aleyhinde uydurduğu yalanlara kolayca kanmakta ve kandıkları bu yalanları yayarak tüm dünya önünde ezilen gururlarındaki yaraları gizlemek için kullanmaktadırlar. Bu durum, emperyalist İslam düşmanları ile müslüman(!) Arap rejimlerinin işbirliğini de kolaylaştırmaktadır.

*

7) Daha kötüsü, Türk milletine karşı İslam düşmanları ile işbirliği yapan Arapları tanımayan ve zamanında sevgili Peygamber Efendimizi (SAV) öldürmek için plan kuranların da bazı Araplar olduğunu fark etmeyen, İslam dini ile Arap örfü arasındaki farkı anlayamadan bazı Arap geleneklerine din diye sarılan Türkler de Araplar üzerinden gelen düşman yalanları ile kolayca kandırılmaktadır. Bu Türkler (!), müslümanlaşmaya çalışırken fark etmeden Araplaşmış ve ümmetçilik hatırına kendi milliyetçiliğini ayaklar altına alırken başka milletlerin ırkçı emellerine hizmetçi olduğunu anlamamış olanlardır… Bunları uyandırmak hepimizin görevidir zira bu hizmetçiliğin sonu hayr değil tarihte olduğu gibi hüzündür, hezimettir.

*

8) Yeni bir hezimet istemeyenler, kandırılmayı bırakıp, madde 1'de ifade etmeye çalıştığım ruh hali ile kazanılan zaferi anlamaya, anlamayanlar ise anlamak için anlayış kapasitesini geliştirmeye çalışmalıdır. Ve herkes bu zafer sayesinde gelen başarılarımıza sahip çıkarak, kazanımlarımızı iftira ve yalanlar ile karalamaya, küçümsemeye çalışanlara karşı duracak şekilde işin aslını, hakikati öğrenmeye çalışmalıdır...

*

Tarih, rekabet, kıskançlık, kızgınlık, dar görüşlülük hatta ihanet içeren taraflı ve kişisel anılar ile anlatılacak veya anlaşılacak bir ilim değildir, tarih bir bilimdir! Tarih olayların birbirleri ile çok açılı etkileşim bağlarını içeren bir süreçtir. Bu süreç bütünlüğü dikkate alınmadan anlatılan anlık anılar ve hikayelere kanarak ancak düşmana hizmet edilir.

*

Düşmana hizmet etmek istemeyen, şehitlerine layık olmak isteyen herkes, “…aldığı bilgiyi doğruluğunu araştırmadan başkalarına aktarmak müslümana yalan olarak yeter…” diyen sevgili Peygamber Efendimizi (SAV) anlamaya çalışarak atabilir düşmana hizmetçi olmaktan kurtulmaya ilk adımı… 

*

Ve bu ruhu yakalayan herkes, Mustafa Kemal Atatürk’ü de silah arkadaşlarını da rahmet ve minnet ile anar her ortamda. Vesselam!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.