1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Zafer Müjdeleri Olsun
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Zafer Müjdeleri Olsun

A+A-

Geçtiğimiz hafta cuma günü Cumhurbaşkanı tarafından büyük bir keşfin müjdesini aldık. Bu müjde yalnızca keşfedilmekle kalmayıp, rezervi devletimizin kendi imkanlarıyla çıkardığını ve işlediğinin de müjdesini almayı dört gözle beklemekteyiz. Bu keşif bizim hakkımız olan Ege denizi kıyılarında yeraltı kaynağı bulma hayalini güçlendirdi ve müjdeli haber için fazlasıyla umutlandırdı.

Bizler enerjide dışa bağımlılığımızı en aza indirmek hatta sonlandırmak için çıktığımız bu yolda sürekli bir ötelenme dışlanmayla karşı karşıya kaldık. Yıllarca güçlü Türkiye ile bu istek ve arzularımızı yerine getirme ihtimaline çalıştık çabaladık. Bugün ise bu ihtimale fazlasıyla yaklaştık. Ümit ediyoruz ki çok yakında kontrolü özele verilmemiş tamamıyla devletimizin kendi imkanlarıyla kendi yeraltı kaynaklarının çıkartılıp işlediği günleri de görürüz.

***

Bizler enerjide bağımsızlık mücadelesi verirken mavi vatanımızda bizleri boyunduruk altına almak için tüm enerjilerini harcıyorlar. Avrupa bir yandan İsrail bir yandan Amerika bir yandan Yunan bir yandan bizim uluslararası anlaşmalarla çizilmiş sınırlarda en doğal hakkımız olan yeraltı kaynaklarımızı aramamız, bu arama faaliyetlerinde güvenliğimizi sağlamak için gerekenleri yapmamız kimse tarafından absürt karşılanamaz. Akdeniz'de; plajlarında tatil beldeleri inşa edip, denizinde balık tutmamız için değil tüm doğal güzellik ve faydalarını kullanmamız içindir. Bu yüzden her ne taraftan gelirlerse gelsinler, her kim karşı çıkarsa çıksın; biz Akdeniz’de tüm gücümüzle aramamızı yapacağız, tüm gücümüzle Akdeniz'in orta yerinde donanmamızla var olacağız. Aradığımızı bulamasak bile...

Şımartılmış ülkenin şımarık çocuklarından biri çıkıp diyor ki Türkiye hakkını aramaktan vazgeçsin yoksa Ege denizini yunan gölü yaparız. Ben de o delişmen beyefendiye diyorum ki; geçmişte topumuz yok iken, tüfeğimiz yok iken, yeni bir kavgadan çıkmış daha kanayan yaralarımız neresi bulamamış iken; dedelerini egenin serin ve sığ sularına atmadık mı? Yıkılmaz sayılan Konstantiniyye saltanatınızı başınıza yıkmadık mı? Üç misli orduyla Malazgirt Ovası’nda korkudan ardınıza bakmadan kaçmadınız mı? Dedem Attila tepenize Tanrı’nın kırbacı misali inmedi mi? Tarih tekerrürden ibarettir, tarihin yeniden tekrar etmesini istiyorsanız tek tek değil topunuz gelin.

***

30 Ağustos büyük taarruz zaferimiz kutlu olsun. Yeni zafer muştuları bu aziz millete nasip olsun. Bu cennet vatanı bizlere yurt tutan ve bu yurdun tabusunu kanlarıyla canlarıyla ebediyete kadar bu milletin üstüne yapanların ruhları şad olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.