1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Zamanında Duyun ki Sızmasınlar
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Zamanında Duyun ki Sızmasınlar

A+A-

Yıllardır ülke içerisine sızmaya çalışan sızıntılar zamanla her makamı zapt ettiler. Mevkileri yükseldikçe ülkenin kanının emmeye başladılar, liyakatle gelinmesi gereken makamları sadakatle tuttular. Ekonomi, teknoloji, eğitim, tarım, sanayi... Ülkenin tüm gelir kaynaklarında çeşmenin başını tutanlar hep bunlardandı.

***

Dünya genelinde Türkiye’nin reklamını yaptıkları bayrağını dalgalandırdığı iddialarıyla vatandaşın gözünü boyamayı başarmışlardı. Başörtüsü sanki bunların elleriyle serbest bırakılmışçasına herkes onların sırtını sıvazlamışlardı. Kaliteli eğitim yalnızca bu sızıntıların dershanelerinde okullarında verildiğine halkı inandırmışlardı. Bir gencin ahlaki eğitimini maklube eşliğinde ağabeylerinin verildiğini kabullenmişti halk. Mazlum ülkelerden devşirdikleri gençler Türkçe’yi anadilleri gibi konuştuğu için dünyada en çok konuşulan dil Türk dili olduğunu zannetmişlerdi...

Barış melekleri olma hevesleriyle dinler arası diyaloğu ortaya atanlar İslam peygamberi Hz. Muhammed’i kabul etmeden de herkesi cennet köşklerinde ağırlamaya başlamışlardı misafirperver zatlar.

Hoca efendi! merkezli bir samanyolu galaksisi yaratmışlardı, onun etrafında onun sayesinde yaşamaya başlamışlardı. Herkesi bir bir içlerine çekmek ve kendilerine benzetmek için ellerinden gelenleri yapmışlardı. Bu ihtişamlı hayat pek çok kişiyi kandırmıştı bile çoktan.

Bir kesim, kimse tarafından sevilmeseler de ülkenin güvenliği ve refahı bunların teminatında, bu ihtişamlı hayata asla aldanmayanlar dün sizleri uyarırken davalar açmıştınız onları aptallıkla vatan hainliği ile suçlamıştınız, din düşmanı görmüştünüz.

***

Hoca efendinizi artık terörist listesine aldınız müritlerini tek tek toplayıp kendinizce cezalandırdınız. Ama atladığınız aldandığınız bir şeyler halen var. Suyun üzerindeki çöpleri toplayarak suyu tertemiz hale getiremezsiniz. Topladıklarınızın yerini bir başkaları alırken temizliği bitirmiş olamazsınız. Suyun altına bir bakın kimler var, çevrenizde saklanmış nice hainler var. Artık sizi uyaranları görün ve gerekeni yapın. Yerlerini tutmaya çalışanlara fırsat vermeyin ki bir daha aldananlardan olmayın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.