1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Zana Ne Demek İstedi?
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Zana Ne Demek İstedi?

A+A-
Leyla Zana’dan yeni bir yemin krizi… Bazı aklıevvel Milletvekillerin “Bu anayasayı zaten değiştireceğiz, önemli değil” deyip meseleyi hafife alması; Zana’nın yaptığından daha hafif değildir. Yahu Leyla Zana’yı tanımayan var mı? Şimdi size soruyorum. Kadının Laiklik’le bir alıp veremediği var mı? Yok… Atatürkçülük’le… Yok… Kadının o yeminin içerisinde söylemek istemediği iki cümle var. “Vatanın varlığı ve bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü” bu iki cümleyi de demokrasiye kurban edeceksek, lanet olsun böyle demokrasiye…
 
Bu Milletten kiminle konuştuysam herkesin ortak görüşü “ Mademki bu kadın, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında Büyük Türk Milleti önünde demekten çekiniyorsa orada bulunmaması gerekir. Eğer hâlâ bulunmakta ısrar ediyorsa ona her gün o yemin metnini okutarak ezberletmek gerekir” demektedirler. Bazı akıl danelerin safça, “Efendim zaten bu anayasayı değiştireceğiz, yemin metni de değişeceğine göre meseleyi büyütmemek gerekir” demeleri bu millete kadının yaptığından daha ağır bir hakarettir. Çünkü; bu “ Biz Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, varlığı ve bağımsızlığı cümlelerini yemin metninden çıkaracağız” anlamı taşır. Çünkü bu kadının verdiği savaşın bölünmek üzerine olduğunu dağdaki deli bile bilmektedir. Birçok gazeteci gibi benim de âcizane kanaatim demokrasi denen yönetimin batının (İsrail+ABD) diğer devletleri gütme metodu olduğuna inanmaktayım.
 
 
***
Bir ülkeye nifakı en kolay sokma yolu daha fazla demokrasi, daha fazla hürriyet söylentileri değil midir? Bakın PKK dağda ülkeyi bölme adına telef olup giderken; uzantısı HDPKK Türk parlamentosunda yemin krizi çıkarıyor. Buna bizim daha fazla demokrasi, daha fazla hürriyet dememiz bekleniyor. Bunun adı ileri demokrasi oluyor haberiniz olsun… Unutulmamalıdır ki; bu kadın ve parti gurubu Kobani meselesinde dünyayı ayağa kaldırırken Bayır Bucak Türkmenleri için bırak yardımı; başkalarınca yapılan yardımlara da “Bunlar IŞİD’e yardım ediyorlar” diyerek ne kadar demokrat olduklarını ortaya koyuyorlar. Yahu size soruyorum; bu demokrasi yalnız bize mi lazım? Bir sitemim de MHP’yeKobani’ye yardım söz konusu olduğunda; terör örgütü PYD ye yardım için DHPKK ortalığı tozu dumana katarken; Bayır Bucak Türkmenleri üzerine yamyamlar çullanırken kendine Türkmen Beyi denilen şahıs nerededir? Ülkücü kardeşlerim Rusları neden protesto etmiyorlar? Hiç olmazsa işin gereğini yapan mevcut iktidara destek verseler ve hatta yardım için Bayır Bucak kadın ve çocukları için kurulan Kızılay çadırlarına bizzat gitseler çok bir şey mi yapmış olurlar?
***
 
Kuzenim Davutoğlu… Seni bir kez daha tebrik ediyorum. Konyalı seninle gurur duyuyor. Taşkent de konuşurken; “Bana dış politikada biraz yumuşak ol diyorlar. Şu dağlara bir bakın. Burada yaşayanlardan çıksa çıksa benim kadar yumuşak adam çıkıyor” demiştin. Bayır Bucak da fiziki yapı olarak Taşkent’den çok farklı değilRusya ve İran destekli Esed güçleri oradaki Türkmenlere  “Ööööö” deyince koyup gideceklerini zannediyorlardı. Şimdi gördüler ki; herkesin şapkasını önüne koyup, hesabını yeniden yapmak durumundadırlar. Görülüyor ki; 1 Kasım’da bu millet Davutoğlu’nun arkasında saf tutmakla isabet etmişlerdir. Keşke millet olarak daha fazla destek verseydik de yüzde 60’ların üzerine çıkararak elini kuvvetlendirebilseydik. PKK ve Pensilvanya gibi iç hainler; Rusya ve İran başta olmak üzere tüm dış düşmanlar hiza- mesafe almayı bu dönemde öğrenecekler ve hatta ezberleyeceklerdir. Yolunuz açık, bileğiniz güçlü ve Allah yardımcınız olsun.
 
               
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.