Fatih Portakal canlı yayında zamlı maaşı açıkladı. Emekliler dört gözle bekliyordu

Fatih Portakal canlı yayında zamlı maaşı açıkladı. Emekliler dört gözle bekliyordu
Emeklilere temmuz ayında ne kadar zam yapılacak büyük merak konusuydu. Sözcü TV, Ana haber sunucusu Fatih Portakal zamlı maaş ne kadar olacak açıkladı

Temmuz ayı yaklaşırken maaş zamları ne kadar olacak büyük merak konusu olmuş durumda. Canlı yayında konuşan Sözcü TV ana haber sunucusu Fatih Portakal, emekli ve memurların Temmuz ayında alacakları maaş zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünlü gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında emekli ve memurların Temmuz maaş zammını duyurdu. İşçi emeklileri için 5 aylık enflasyon farkı yüzde 22,72 olarak belirlendi ve bu oranın son enflasyon verileri ile yüzde 25-26'ya çıkabileceği ifade edildi.

En düşük işçi emeklisi maaşı 10 bin TL'den 12 bin 500 TL'ye çıkacak. Memur emeklileri ise yüzde 17,38'lik enflasyon farkı alacak.

Ekstra maaş zammı bekleyen emeklilere beklenen haber gelmezken iktidar tarafından yapılan açıklamalarda Temmuz’daki enflasyon farkı işaret edildi.

fatih-portakal-ifadeli-fotograf.jpg

5 aylık enflasyon farkı ise belli olmuştu. TÜİK tarafından yapılan açıklamada 5 aylık enflasyon farkı yüzde 22,72 olarak ortaya çıkmıştı. Son 1 aylık verinin de eklenmesi ile emeklinin maaş zammı belli olacak.

Ünlü gazeteci Fatih Portakal ise canlı yayında emeklilere beklediği haberi vererek maaş zammını açıkladı.

Portakal, “İşçi emeklisi yüzde 22,72’den az almayacak. Son ayda yüzde 2 ile 3 gelse yüzde 25 ile 26 arasında enflasyon farkı ortaya çıkacak. 10 bin TL alan bir işçi emeklisi ise 12 bin 500 TL alacak.

Memur emeklisi ise 5 aylık enflasyon farkı yüzde 17,38 oldu. 6 aylık enflasyon farkına göre de memur emeklisi ise yüzde civarında bir fark alacak” ded

Kaynak:Haber Merkezi