Kutsal topraklara yolculuk başladı

Kutsal topraklara yolculuk başladı
Kutsal topraklara yolculuk başladı. İzmir'de iki gruptan oluşan 280 kişilik ilk hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Ankara'daki ilk kafile ise saat 11.35'te Medine'ye hareket edecek.

Senelerdir heyecanla bekledikleri gün geldi, kutsal topraklara yolculuk başladı. Yaklaşık 50 ilden 83 bin 430 hacı adayı kutsal topraklara gidecek.

Hacı adayları, aileleri ve yakınları ile havalimanına geldi. Ankara'dan ilk hac kafilesi saat 11.35'te Medine'ye hareket edecek.

İZMİR'DEN İLK HAC KAFİLESİ UĞURLANDI

Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları, aileleri ve yakınları ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne geldi.

İzmir 2. Kafile Başkanı Buca İlçe Müftüsü Kemal Demirel, din görevlileri ve kafile başkanları ile hacı adaylarına en güzel ve eksiksiz şekilde haclarını yaptırmak istediklerini söyledi.

Hacı adaylarının duygu yüklü ve heyecanlı olduklarını belirten Demirel, "Kafilelerimizde toplam 280 hacı adayımız var. Hacca giden kardeşlerimiz ve yakınları heyecanla, yıllardır hac vazifesine kavuşmayı bekliyorlar. Allah sağlıkla, afiyetle gidip gelmeyi nasip eylesin inşallah. İlk durağımız Medine olacak. Orada 4-5 gün kaldıktan sonra Mekke'ye geçmiş olacağız. Yolculuğun heyecanını taşıyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin." diye konuştu.

Kaynak:TRT HABER