MasterChef kim elendi? 15 Ekim 2023 dün akşam MasterChef kim gitti?

MasterChef kim elendi? 15 Ekim 2023 dün akşam MasterChef kim gitti?
 İnternet Editörü
MasterChef kim elendi? sorusu yanıt buldu. TV8'in sevilen yarışma programı MasterChef'te bu akşam eleme heyecanı yaşandı. 15 Ekim 2023 akşamı yarışmaya veda eden isim jürinin değerlendirmesi sonucunda ortaya çıktı.

TV8'de yayınlanan, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın jürisinde yer aldığı MasterChef Türkiye yarışmasında bu haftanın elenen ismi belli oluyor. Peki ama kim elendi?

MASTERCHEF KİM GİTTİ?

MasterChef'te elenen isim belli oluyor. Bu hafta MasterChef'te eleme adayları; Tahsin, Sergen, Kerem, Kıvanç, Metin, Esra ve Tolga oldu.

Şefler eleme potasındaki yarışmacılardan ördek göğsü ve firikten en iyi tabakları yapmalarını istedi. Firik ve ördek etinin dengeli kullanılması isteniyor. Fransız ve Türk mutfağına ait olan bu ürünlerden en iyi üç tabak potaya gitmekten kurtulacak.

2. etapta şefler yarışmacılardan Puantiye adlı tatlıyı yapmalarını istedi. Yapılacak olan tatlı da dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise tereyağı köpüğüydü. Sergen ''Tereyağı köpüğünden korkuyorum.'' diye belirtirken Esra ise ''Bildiğim yerden geldi.'' ifadelerini belirtti.

Eleme potasından kurtulan isimler; Tahsin, Kıvanç, Metin oldu.

MasterChef'te son 4'e kalan isimler; Kerem, Esra, Tolga ve Sergen oldu.

Sona kalan isimlerden potadan kurtulan ilk isim Tolga olarak açıklandı.

Potadan kurtulan bir diğer isim Sergen oldu.

Son ikiye kalan Esra ve Kerem'den yarışmaya veda eden isim Kerem oldu.

Esra şu sözleri söyledi: 3. olarak çıktım. Üçüncü olarak çıkmak beni mutlu etti. 15. haftaya geçtim. Kerem için çok üzgünüm. Allah yolunu bahtını açık etsin. Özünde çok merhametli ve iyi bir insan.

Yarışmaya veda eden Kerem şu sözleri ifade etti: Şef, son tabağa kadar şeftir. Selametle... MasterChef All Star benim için burada sona erdi. Üzüldüm tabii ki, yapacak bir şey yok. Burası kurtlar sofrası. Psikolojisi de zor. İlk geldiğim günden bu yana 10 katı gibi bir süre geçmiş gibi hissediyorum. Git gide zorlaşan, çetrefilleşen süreç... 12 kilo verdim. Zorladı beni. Barbaros çok güzel bir insan, çok da tutkulu bir insan. Barbaros ve Esra'dan bir tanesi kazanır diye umuyorum.