İletişim Başkanlığı KPSS Şartsız 30 Personel Alacak! (Tıkla-Başvur)

İletişim Başkanlığı KPSS Şartsız 30 Personel Alacak! (Tıkla-Başvur)
 Muhabir
Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre "iletişim uzman yardımcısı" unvanıyla 30 personel alınacak.

Sınav başvurusu, 16 ile 27 Ekim arasında Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınav Yönetim Merkezi ANKUZEF (ASYM) "http://asym.ankara.edu.tr" internet adresi üzerinden yapılacak.

Ön eleme yazılı sınavı, 2 Aralık Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da gerçekleştirilecek.

Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgiler Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının internet sitesinde yer alacak.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

(1) Sınava başvurabilmek için;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

b) 01/01/2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (01/01/1988 tarihi ve sonrasında doğanlar) olmak,

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren;

– Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden,

– İletişim fakültelerinden,

– Mühendislik fakültelerinin bilgisayar/yazılım mühendisliği bölümleri ile istatistik lisans bölümlerinden,

– İlgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden, veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

(2) Müracaat şartlarını taşıyan tüm adaylar “ön eleme yazılı yarışma” sınavına davet edilecektir.

(3) Sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri, Başkanlık resmi internet sitesinden

(www.iletisim.gov.tr) ilan edilecektir.
(4) Sınava katılabilecek adaylara ilişkin duyuruda sınav programına, sınavın yapılacağı adreslere ve

diğer hususlara ilişkin bilgilere yer verilecektir.
(5) Sınava başvuru için KPSS şartı aranmamaktadır.

Başvuru Şekli, Süresi, Başvuru için Gerekli Belgeler

Sınav başvurusu 16/10/2023-27/10/2023 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınav Yönetim Merkezi ANKUZEF (ASYM) web sitesi (http://asym.ankara.edu.tr) üzerinden yapılacaktır.

Sınav başvuru ücreti 240 (iki yüz kırk) TL’dir. Ödeme, sınav başvurusu esnasında ANKUZEF (ASYM)’nin ödeme linki üzerinden banka/kredi kartı vasıtasıyla yapılacaktır.

Sınav başvuru adımlarını tamamlamayan veya sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve bu adaylar için “Sınav Giriş Belgesi” düzenlenmeyecektir.

Başvuru esnasında, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde ön cepheden, yüzü açık olarak son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafının sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Sınav günü̈ kimlik doğrulamasında önem arz eden fotoğraftaki saç, bıyık, makyaj gibi görünüm özelliklerinde bir değişiklik bulunmamalıdır. Sınav günü görevlilerin, fotoğraftan adayın kimliğini belirlemede güçlük çekebileceği ve bu nedenle adayın sınava alınmayacağı/ sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Engel durumu olan adayların, sistemde “Engel Durumu”nu işaretleyerek engel durumu ile ilgili sağlık raporunu ve engeline ilişkin talebini içeren dilekçeyi tarayarak son başvuru tarihine kadar [email protected] adresine göndermesi gerekmektedir. Aksi takdirde engel durumları dikkate alınmayacaktır. Zamanında yapılmayan başvurulardan aday sorumlu olacaktır. Adayların sınav binasına girmeden önce sürekli kullandığı ve bildirmesi gereken bir cihazı varsa raporu ile birlikte (İnsülin pompası, işitme cihazı vb.) son başvuru tarihine kadar [email protected] adresine yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir. Raporuyla birlikte bildirimde bulunmayan adaylar kullandıkları cihaz ile sınava alınmayacaktır. Engel durumuna ilişkin talepleri uygun görülen adaylara ANKUZEF (ASYM) tarafından gerekli destek sağlanacaktır.

Başvuru bilgilerinin doğruluğu ve uygunluğundan, başvuru onaylandıktan sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan veya eksiklikten aday sorumludur. Aday, başvuru süresi dolduktan sonra, sınav başvuru esnasında beyan ettiği bilgilerde (yabancı dil seçimi vb.) değişiklik yapamayacaktır.

SINAVA BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

PERSONEL ALIMI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

- Büşra GÜLTAŞ

Kaynak:Konya'nın Sesi