Konya’daki Uluslararası Yarışmada Pilotlar Ter Dökecek!

Konya’daki Uluslararası Yarışmada Pilotlar Ter Dökecek!
Bu yıl 11’si düzenlenen Akşehir Uluslararası XC OPEN 2024 Yamaç paraşüt Mesafe Yarışmasında Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal; yaptığı telsiz konuşmasında tüm yarışmacılara başarılar dileyerek yarışmanın startını vermiş oldu.

Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu, Akşehir Sportif Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen 11. Akşehir XC OPEN 2024 Türkiye Yamaç paraşüt Mesafe Yarışması; Akşehir Ekrem Çavdar Yamaç Paraşüt Kalkış Pistinde yarışma başladı.

Şehrin turizmine önemli katkılar sağlayan ve geleneksel olarak da devamı sağlanan bu yarışmaya 9’u kadın 89’u erkek olmak üzere toplamda 98 sporcu katılım sağladı.

whatsapp-image-2024-06-19-at-23-24-52-3.jpeg

Ekrem Çavdar Yamaç Paraşüt Kalkış Pistinde değerlendirmelerde bulunan Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal” Akşehir bizim için çok önemli, çünkü neden? Bizler Nasreddin Hoca’nın mizahını, bilgeliğini, Seyyid Mahmut Hayrani’nin hoşgörüsünü almış eşsiz bir coğrafyada yaşayan ve birbirine kenetlenmiş bir toplumun parçasıyız. Renkli görüntülere şahitlik etiğimiz bu yarışmanın on birincisini düzenliyoruz. Emeği geçen arkadaşlara, katılımları için sporcularımıza ve tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kültür ve Sanat şehri olan Akşehir ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmak için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz." İfadelerini kullandı.

whatsapp-image-2024-06-19-at-23-24-51.jpeg

Yarışma 23 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek. Uçuşların tamamlanmasıyla Akşehir Kültür Merkezi’nde derece elde eden pilotlara ödüller takdim edilecek.

Kaynak:Haber Merkezi