Konya'da lise öğrencileri yazdıkları hikayeleri kitaplaştırdı

Konya'da lise öğrencileri yazdıkları hikayeleri kitaplaştırdı
Konya’nın Beyşehir ilçesinde öğrenim gören lise öğrencileri yazdıkları hikayelerin kitap haline dönüştürülmesinin mutluluğunu yaşadı.

Fetullah Bayır Fen Lisesi’nde okuyan 10. sınıf öğrencileri, Türk Dili ve Edebiyatı dersinde yaptıkları yazım çalışmalarını Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Halit Can öncülüğünde kitaplaştırdı. Bu çerçevede eğitim kurumundaki üç şubede tahsil hayatlarını sürdüren öğrencilerden bazıları hayatın içinden, bazıları hüznü, acıyı ya da sevinci, bazıları da vefa, sevgi veya umudu anlatan hikayelerini bir araya getirdi. Yaklaşık 150-220 sayfadan oluşan her biri yaklaşık 25 hikaye, ardından kitap haline dönüştürülmeden önce isim ve kapak tasarımları için çalışma başlatıldı. Sınıflarca seçilen isim ve oluşturulan kapak tasarımlarının ardından öğrenci sayısı kadar baskıları tamamlanan kitaplar kütüphane için de yeni birer eser haline dönüştürüldü.

aw202438-02-001.jpgOkulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Halit Can, yürütülen proje hakkında bilgiler verdi. Can, öğrencilerinin birlikte çalışması ve karar alması, kalıcı ürünler oluşturması, farklı alanlardaki kabiliyetlerini keşfetmesi ve geliştirmesi ile özgüvenlerinin artması gibi öğrencilere pek çok katkısı olan bu tür çalışmaların sayısının daha da artmasını oldukça önemsediklerini belirtti.

aw202438-04.jpg

aw202438-01.jpg

Kaynak:İHA