Meteoroloji Kuvvetli Uyardı: Nisan Görünümlü Mayıs!

Meteoroloji Kuvvetli Uyardı: Nisan Görünümlü Mayıs!
 Muhabir
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre Konya Mayıs ayının ilk haftasında yağmura teslim olacak. İşte haritalarla Konya'nın 5 günlük hava durumu…

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü, Konya için hava durumu tahmin raporunu güncelledi. Önümüzdeki günlerde sıcaklığın düşmesi bekleniyor. Peki, Konya’da hava durumu yarın nasıl seyredecek? İşte Meteoroloji Konya hava tahmini...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre: 1 Mayıs Çarşamba günü İç Anadolu'da beklenen gök gürültülü sağanak yağışların sabah saat 06:00 saatlerinden itibaren başlayıp akşam 21:00'a kadar sürmesi bekleniyor. Ankara ve Konya çevreleri ile Eskişehir'in doğusunda, öğle saatlerinden itibaren Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde aralıklı ve yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Konya’da hava sıcaklıklarının 18 ve 25 derece aralığında olacağı tahmin ediliyor. 1 Mayıs Çarşamba(yarın) havanın 21 derece ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacağı belirtildi. Yağış trafiğinin 1 hafta sürmesi bekleniyor. Konya ovası Nisan ayında beklenen yağışları Mayıs ayında depolayacak.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü, tarafından yapılan son tahmine göre Konya'da en düşük ve en yüksek sıcaklık dereceleri ise şöyle olacak:

ekran-alintisi-001.png

ekran-alintisi2.png

ekran-alintisi3.png

ekran-alintisi4.png

ekran-alintisi5.png

-Büşra GÜLTAŞ