Karapınar’da Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin sergisi açıldı

Karapınar’da Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin sergisi açıldı
Konya’nın Karapınar ilçesinde, Hayat Boyu Öğrenme Haftası çerçevesinde kurslarda hazırlanan ürünlerden oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi.

ASEM binasındaki sergi açılışına Kaymakam Şenol Öztürk, Belediye Başkanı İbrahim Önal, Selçuk Üniversitesi Aydoğanlar Meslek Yüksekokul Müdürü Naim Çağlar Diri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet İçalan, Halk Eğitim Müdürü Osman Bağcı, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Karapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Bağcı, herkesi el emeği göz nuru ürünleri görmek için sergiye beklediklerini belirterek, “Yüzlerce ürünün büyük bir emekle hazırlandığına şahitlik ettik. Halk Eğitim Merkezimiz, her yaştan vatandaşımıza çeşitli alanlarda kurs imkanı ile katkı sağlıyor. Bu sergideki eserler kursiyerlerimizin hazırladığı gurur verici eserlerdir” dedi.

Sergide, nakış, ahşap boyama, seramik, ebru, takı tasarımı, mefruşat gibi bir çok ürün yer alıyor. Sergi açılışı ilçe protokolü tarafından gerçekleştirildikten sonra yetkililer tarafından ziyaretçilere bilgiler verildi.

Kaynak:İHA