Konya Karapınar'da bir ilk gerçekleşti. Diğer kentlerde gören herkes aynını istedi

Konya Karapınar'da bir ilk gerçekleşti. Diğer kentlerde gören herkes aynını istedi
Konya'nın Karapınar ilçesinde ilkokul öğrencilerine yönelik uçurtma şenliği düzenlendi. Etkinlik sosyal medyada olay olunca birçok kişi etkinliğin aynısını istediklerini belirttiler.

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre; Konya'nın Karapınar ilçesinde ilkokul öğrencilerine yönelik uçurtma şenliğini gerçekleştirildi.

Karapınar İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik uçurtma şenliği gerçekleştirildi. Atatürk Stadyumunda düzenlenen uçurtma şenliğinde minik öğrenciler gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. Uçurtma şenliğine çok sayıda öğrenci katıldı.

Karapınar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Muhammet Ali Karakul, "Uçurtma şenliğine katılan öğrencilerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı bu türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu faaliyetlerle çocuklarımızın arasında arkadaşlık bağlarını güçlendirme ve kendilerini ifade edilmelerine de fırsat tanımış olacağız" dedi.

ÇOCUKLAR HAYRAN KALDILAR

Uçurtma şenliğine katılan Karapınarlı çocuklar etkinliğe hayran kaldılar ve en kısa sürede tekrarını istediklerini belirtiler.