Konya'da ÇEDES projelerinin yıl sonu sergisi açıldı

Konya'da ÇEDES projelerinin yıl sonu sergisi açıldı
Konya'nın Kulu ilçesinde "Dilimizin Zenginlikleri ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi çerçevesinde yıl sonu sergisi açıldı.

İlçe merkezinde Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl uygulanmaya başlanan "Dilimizin Zenginlikleri ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)" projesi çerçevesinde Kulu Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulunda sergi düzenlendi. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kulu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Turgay Tarla tarafından proje ve önemiyle ilgili bir konuşma yapıldı. Daha sonra proje ve yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat ve protokol mensupları tarafından başarı belgeleri verildi. Daha sonra protokol üyeleri açılışı yapılan sergiyi gezerek bilgi aldı.

aw224707-02-001.jpg

Sergi açılışına, Kulu İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Küçükçelik, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Osman Hasdemir, İlçe Emniyet Müdürü Muammer Tayfun Girgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bakırtaş, Şube Müdürü Turgay Tarla, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaynak:İHA