Eski Konyasporlu Robert Mak'tan 2 yıllık imza

Eski Konyasporlu Robert Mak'tan 2 yıllık imza
 Muhabir
Konyaspor'da kısa bir süre forma giyen Robert Mak, Slovan Bratislava ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Konyaspor'da sadece 4 maça çıkan ve pandemi dönemimde takımdan ayrılan Slovak oyuncu Robert Mak'ın yeni takımı belli oldu. Mak, ülkesinin Slovan Bratislava Kulübü ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. 33 yaşındaki sol kanat, son olarak Avustralya'nın Sdney takımında forma giyiyordu.

Pandemide geldi, sonra ayrıldı

30 Ocak 2020'de Zenit’ten kadroya dahil edilen Robert Mak, sadece 4 maça çıktı. Pandeminin ilk günlerinde ise sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmişti. Pandeminin başlamasıyla lige verilen arada çalışmalarına Konya’da devam eden Mak, COVID-19 salgını nedeniyle ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini yönetim kuruluna bildirmişti. Slovak kanat oyuncusu, Süper Lig’in yeniden başlama tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında önemli rol oynadığını belirterek, talebin ‘insani açıdan’ değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetimin kendisine yardımcı olmasını istedi.

Kasada 200 bin Euro kalmıştı

Yönetim kurulu ise dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı sürekli ailesinde olan futbolcuları belli bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, Robert Mak’ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti. Kulübün kasasında o dönem yaklaşık 200 bin Euro kalmıştı.