Konyaspor Basketbol'da hesap haftası! İşte lige tutunmak için olasılıklar!

Konyaspor Basketbol'da hesap haftası! İşte lige tutunmak için olasılıklar!
 Muhabir
Konyaspor Basket, 21 Nisan Pazar günü evinde Ankaragücü ile ligde kalma maçına çıkacak. İşte olası senaryolar!

Konyaspor Basket, 21 Nisan Pazar günü evinde Ankaragücü ile ligde kalma maçına çıkacak. İşte olası senaryolar!

Basketbol 1. Ligi’nde (TBL) tarihin en heyecanlı küme düşmeme heyecanı yaşanıyor. Önceki sezonların aksine bu sezon 5 takımın son haftada ligde düşme tehlikesi bulunuyor. TBL’de sezonun son hafta maçları 21 Nisan Pazar günü saat 15.00’te oynanacak. Ligden düşecek iki takım için son haftada nefesler tutulacak.

4 takımın galibiyet ve mağlubiyet sayıları eşit

Ligde tam 5 takımın küme düşme tehlikesi bulunuyor. Kocaeli Kağıtspor, Konyaspor, Haremspor ve Ormanspor’un 12 galibiyet 21 yenilgisi bulunuyor. Kapaklı ise 13 galibiyette.

Konyaspor'a kazanmak yetmiyor

Play-off iddiası bulunan Ankaragücü’nü konuk edecek Konyaspor’un kümede kalması için kazanması yetmiyor. Dev Kartallar, ikili averajda sadece Kapaklı ve Kocaeli Kağıtspor’a üstünlüğü bulunuyor.
Son haftada üçlü, dörtlü ve beşli averajlar da takımların kaderini belirleyecek. Temsilcimiz üçlü averaj durumlarında sıkıntılı durumda.

Nasıl ligde kalırız?

Çayırova galibiyetiyle lige tutunan temsilcimizin kümede kalması için iki olasılık bulunuyor. Dev Kartallar’ın ömcelikle her şartta kazanması lazım. Konyaspor kazanacak Kapaklıspor evinde Sigortam’a kaybedecek, Kocaeli Kağıt, Haremspor ve Ormanspor da kazanacak. Bu durumda 5’li averaj oluşacak ve temsilcimiz ligde kalacak. Kocaeli ve Kapaklı ligden düşen takımlar olacak.

Diğer olasılık ise Ankaragücü’nü yenip, Kocaeli, Ormanspor ve Haremspor’dan en az ikisinin maçlarını kaybetmesi. Öte yandan Haremspor, Ormanspor ve Kapaklı, diğer sonuçlara bakmadan kendi maçlarını kazandığı takdirde ligde kalacak.

Son hafta maçları:

Konyaspor-Ankaragücü
Ormanspor-Bornova Bld
Kocaeli Kağıt-Balıkesir BŞB
Kapaklıspor-Sigortam net
Iğdır-Haremspor