Konyaspor Genel Kurula gidecek mi? Başkan Özgökçen açıkladı

Konyaspor Genel Kurula gidecek mi? Başkan Özgökçen açıkladı
 S. Yazı İşleri Müdürü
Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, camiadaki genel kurul söylemlerine düzenlediği genel kurulda cevap verdi.

Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, camiadaki genel kurul söylemlerine düzenlediği genel kurulda cevap verdi.

"Herkes duracağı yeri iyi bilecek"

2 ay öncesinde Genel Kurul kararını aldıklarını ifade eden Başkan Özgökçen; "O dönem listeler çıksın istedik. Genel Kurulda liste çıkmadı, kimse çıkmadı. Bizde çıkmasaydık ne olacaktı? Sabırlı olmamız gerekiyor. Buralar boyacı küpü değil, hemen düzelecek yerler değil. Ortada bir vaka var. Bunu düzelteceksek sabır etmeliyiz. Yine istifa, yine kurul söyleri var. 2 ay önce Genel Kurul yapmışız Ağustos'un 2'sinde. Konyaspor Kulübü zamanını Genel Kurul yaparak mı geçirecek. Hadi Genel Kurula gitmeyelim. Hazırlayın listelerinizi buyurun. Bakın iddia ediyorum, sonuna kadar da arkasında dururum. Bu şehre ve Konyaspor'a hizmet edecek maddi ve manevi hazırlığını tam anlamıyla yapacak, şehrin yöneticilerinden destek alacak, herkesin hemfikir olmasına da gerek yok. Herkes her noktada hemfikir olamaz. Varsa açıklasınlar listelerini. Gerekirse bizimle görüşsünler, istişare edelim. Yardım edelim. Bunlar da hiçbir sorun yok. Biz hepsini hazırlayıp yönetimi devretmeye hazırız. İkiye bir durup genel kurul mu yapacağız. Kim istedi, taraftar istedi.. Yok böyle bir şey arkadaşlar. Herkes duracağı yeri iyi bilecek. Kimse çıkmazsa ben çıkarım.. Yok bir şey Konyaspor tek başına yönetilmez. Ekibini oluşturacaksın, kasa kolaylığını sağlayacaksın" ifadelerini kullandı.

"160 Milyon Lira Nakdi Kolaylık Sağladık"

Yeni yönetimin maddi kolaylık sağladığını ifade eden Özgökçen; "Bizler mevcut yönetimi oluştururken 'nasıl bu kadar iyi yönetimi oluşturdunuz' dediğinizi biliyorum. Şehir de bunu çok iyi kabul etti. Konyaspor'un mevcut yönetimi kulübe 160 milyon lira nakdi kolaylık sağladı. Konyaspor'un bugün borcu 600 milyon lira olsa düşünün 160 milyon lirayı.." dedi.

"Risk almadan yöneticilik yapılmaz"

Şehrin yöneticilerini, iş insanlarını ve taraftarları destek olmaya çağıran Başkan Özgökçen; "Öyle herkes hariçten gazel okumayacak, elini taşın altına koyacak. Yönetimimizin sağladığı desteği 2,5 milyonluk Konya şehri bunun mislini sağlar. Birazcık şehrin yöneticisinden, insanına, sanayicisine kadar biraz kendine çeki düzen vermek noktada. Herkes çok kolay eleştirebiliyor. Şimdi futbol takımı kötü oynuyor diyelim, en iyi zamanında gelmediniz. Ahmet Çalık vefat ettiğinde 6 TL bilet yaptık, elim bir kaza yaşanmış, tüm dünya bunu konuşuyor. Oraya gel, doldur orayı 42 bin kişi.. Bilet fiyatı, maç saati, takımın durumu. Bu kadar bahane ile buraları nasıl yöneteceğiz. Bu işin iyi yere gitmesi için el birliği ile çalışılması lazım. Bu sadece Konyaspor için değil, Konya'nın tüm değerleri için. Biz buraya geldiğimizden beri eleştirileri düşünüyorum, insan harcamakta o kadar mahiriz ki. Bir de bi sahip çıkın ya. Bu sadece benim şahsımla ilgili değil, birbirinize bi kenetlenin. Konyalı olarak bi kenetlenelim. Bu nereye kadar gidecek böyle? Herkes kendi köşesinden 10 kişi ile dedikodu yapıyoruz. Bunun şehre katkısı yok. Risk almadan yöneticilik yapılmaz, herkes beni de sevmek zorunda değil" açıklamalarını yaptı. - HALİL YILMAZER

Kaynak:Haber Merkezi